Nädal 9

Eesti Disainimeeskond
EDM blogi
Published in
2 min readOct 7, 2016

Eesti Disainimeeskonna kontoris jätkus möödunud nädalal usin askeldamine erinevate teemadega, mis ühte või teistpidi meie riigi tutvustamisega seotud.

Kuna Eesti tutvustamisel mängib olulist rolli ka see, milline on Eesti nii fotos kui videos, siis Renee on loonud esmase juhendi Eesti fotostiilile, mille struktureerimisega ta ka järgnevatel nädalatel jätkab. Seda kõike selleks, et tekiks nii üldine kvaliteedistandard (kohustuslik kõikidele piltidele) kui sisulised (brändi väärtustest lähtuvad) reeglid ning valdkonnapõhised suunised.

Samal ajal on Tajo kaardistanud erinevaid võimalusi, millisesse veebikeskkonda Eesti foto- ja videopank luua. Välja on joonistunud kolm teed:

  1. Tellida erilahendus rätsepatööna.
  2. Kasutada olemasolevat teenust (nt. Third Light).
  3. Ehitada lahendus mõne teenuse API peale (nt. Flickr API).

Otsustasime edasi minna kolmanda valikuga, uueks nädalaks on meil parem pilt Flickri API võimalustest ja piirangutest.

Eksporditööriista eskiis

Ekspordile mõeldud tööriista prototüüpimine on edenenud sellisesse järku, kus Janno ja Kevin saavad seda juba reaalsete kasutajate peal testima hakata. Samal ajal kui Eesti uut kirjatüüpi veebis testime, käivad mõttetalgud ka selle üle, mis kirjatüübile nimeks peaks saama.

Möödunud nädalal astusime taas ühe sammu lähemale meie brändi sõnumite, väärtuste ja hääletooni kirjeldamisele. Daniel Vaarik pani kirja lihtsa, viiest punktist koosneva loo, mis on sissejuhatus Eesti tutvustamisele.

Jan esitles ideed ning väärtusi, millest saab brändi platvorm ja mis on ka visuaalse identiteedi lähtekohaks.

Kaupo arendatav veebiplatvorm võtab iga nädalaga järjest rohkem ilmet ning sellele on kaasa aidanud paljud viljakad arutelud nii disainimeeskonna sees kui ka kohtumised erinevate põnevate inimestega, kes oma ideid ja mõtteid meiega lahkelt on jaganud.

Kohtumine presidendiga

Nii oli eelmise nädala üheks inspireerivamaks hetkeks president Toomas Hendrik Ilvese külaskäik EDMi. Meie presidendi hinnangul on Eestil oma bränd täitsa olemas ja see on parem kui teistel postsotsialistlikel riikidel — see on digitaalne ühiskond, maailmas leviv teadmine, et „eestlased oskavad arvutivärki.“ Microsofti ja Google’i juhidki on presidendilt küsinud, millest see tuleb, et Eestis e-riik töötab ja mujal mitte. See on meie x-faktor, millele ongi keeruline seletust leida, see on Eesti efekt.

“Keskenduda tuleb sellele, mis on praegu ja tulevikus.”

Presidendi soe soovitus oli kasutada meie olemasolevaid eeliseid ja tugevusi ning näha viise, kuidas niisuguseid lugusid juurde tekitada ja neid võimendada. Oluline on luua kogu aeg lahendusi, mis tekitaksid imetlust ja mida teised saaksid üle võtta.

Eelmise nädalal kohtusime ka ettevõtja ja maailmarändur Tiit Pruuliga, kes on Eestit kõikjal tutvustanud eelkõige Eesti looduse kaudu. Tekkis idee pakkuda foto- ja videopangas erinevate inimeste kureeritud albumeid lemmikfotodest, videotest.

Järgmisel nädalal tutvustab Eesti Disainimeeskonna juht Alari ning EASi turundusjuht Piret meie toimetamisi Eesti Rahva Muuseumis toimuval suurel Turismikonverentsil (11. ja 12. oktoober).

--

--