ENGETO Python Hackathon spolu s Kiwi.com přilákali padesát IT fanoušků

Celý den mezi reálnými pythonovými projekty a kódováním. To je v kostce Python Hackathon organizovaný Engetem, Kiwi.com a PwC. Padesát účastníků a třináct mentorů přestalo na pár hodin vnímat okolí a zcela se oddalo programování.

Dost tomu pomohl brněnský Impact Hub. Když nacpete kupu IT geeků do hipsterské haly, vzniká cosi magického. Kolikrát jsme je museli krotit v kreativitě, abychom dosáhli cíle a prohloubili jejich znalosti v programovacím jazyku Python.

Co je tajemství úspěchu? Důkladné soustředění.

Hlavní ambice Hackathonů je jasná jako facka. Pomocná ruka začátečníkům i zkušeným programátorům, kteří se chtějí co možná nejvíce v krátké době zdokonalit. Předchozí Hackathony byly o webdesignu a Pythonu. Na hekáči ale mentoři řeší nejrůznější dotazy, od softwaru až po sítě.

Nejinak tomu bylo 17. června, kdy jsme… Hádejte! Celé to bylo o kódování v Pythonu. Nováčci se potili jako šílení při programování softwaru. Pokročilí programátoři vyvíjeli vlastní projekty, které rozpracovávali ve skupinách (víc hlav víc ví) nebo odděleně (někteří ajťáci jsou tak trochu samotáři).

Mentoři — stavební kámen Hackathonů.

Celodenní kódování, kdy účastníky při životě držely plechovky energeťáků, křupavá pizza a voňavá káva, jsme završili večerní prezentací nově vytvořených projektů.

Někteří ajťáci vyvinuli solidní základy aplikací, které možná udělají díru do světa. Nejúspěšnější z nich odměnilo Kiwi.com cestovními vouchery a drobnými dárky.

A pak byl konečně čas na networking a party, kde jsme všechno to kódování zapili. Hackathoňáci paří stejně dobře, jako kódují. Dáš s námi příště i ty pár jedniček a nul? Těšíme se už teď!

Zapomeň na nudnou přednášku, na Hackathonu se nasměješ.
Těšíme se na další Hackathon. Sleduj nás a nic důležitého nezmeškáš.
Like what you read? Give Jakub Šustr a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.