DESBUF’17'ye Katıldım!

Kırmızı Hap Sevdalıları!

Herkese tekrardan merhaba! Çok uzun süre oldu yazmayalı hayatımda çok fazla değişiklik olmamıştı DESBUF’a katılalı. Hayatımda ilk defa eyp’ye katıldım (European Youth Parliemantin). Denizli’ye ilk defa ayak bastım insanları ve havası ciddi anlamda farklıydı. İlk olduğu için baya heyecanlanmıştım ama sonradan o heyecanı attım ve baya iyi çalışmalar yaptık.

İlk gün kimse birbirini tanımıyor herkes birbirine çekingen bir şekilde bakıyordu. Oyunlarımızı oynadık birbirimizi tanımaya başlamıştık. Hiç unutamayacağım oyun ise “Adada hayatınız boyunca yetecek kadar tuvalet kağıdı almalısınız ne kadar alırdınız?” idi. Ben o kadar fazla aldım ki hayatımı orada anlatmak zorunda kaldım.

İkinci gün açılış vardı. Belediye Başkanları konuşmalar yaptılar baya uzun sürdü anlatacakları çok uykumuz gelmişti ama mecburen dinlemek zorunda kaldık. Ekomomi komitesinde görev aldım ben. Ülkemizin dış ticaret açığındaki sorunları bulmaya çalıştık. Baya yorucu bir gün oldu tabi en yorucusuna daha gelmedim.

Üçüncü gün sorunlara çözüm bulduk. O kadar fazla sorun vardı ki 13 saat boyunca çözüm aradık. Ciddi anlamda yorucu geçti. Bulduğumuz sorunları bir sonraki blog yazımda bulabilirsiniz. Sıra görev dağılımına gelmişti… Ben hiç bir sorumluluk istememiştim ama bana Ekonomi Komitesi Kapanış Konuşması’nı verdiler… Gece 4'e kadar konuşmamı hazırladım ve daha sonra 3 saatlik uykumu uyudum.

Bu Konferans Gerçekten Çok Farklı’nın Sonuna GELDİK!

Son gün ise tüm komiteler taslaklarını sundular. Yapılan itirazlara karşı sağlam bir savunma ile Konferans’tan geçirmeyi başardılar. Bizim yaptığımız taslak ciddi anlamda beğeni topladı ve iyi bir oyla geçirmeyi başardık. Son konuşma bende olduğu için çok heyecanlandım çünkü benim için tanımadığım insanlar karşısında ilk konuşmamdı.

Daha fazla yazımı uzatmadan sonuna gelmek istiyorum. Şehrimin yakınlarında böyle forumlar olduğu sürece katılmak istiyorum. Sizlerde benim yaşlarımda iseniz kesinlikle sizlerde katılmalısınız. Gerçekten çok farklı bir deneyim hepinize tavsiye ederim. Sağlıcakla kalın.

Kırmızı Hap Sevdalıları
One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.