#eredménytervezés

RIPORT
ÉRTEM A CÉGEM
Published in
2 min readSep 1, 2017

A R!PORT-ban a tervezés funkció a tervezés gombbal érhető el.
Két esetet választhatunk:

  1. korábbi Riportból tervezzünk-e,
  2. vagy teljesen új tervet hozzunk létre.

Új cég választása esetén 4 tervezéses blokkal fogunk találkozni a tervezés során.

  1. az árbevétel és a szorosan az árbevételhez kapcsolódó beszerzések megtervezése (pl. Alma árbevétel és Alma beszerzése, Körte árbevétel és Körte beszerzése). A beszerzések megadása indirekten működik hiszen az profit kulcsot kell meghatározzuk. Tehát ha az alma éves árbevétele 100 egység egy évben és az értékesítést 10%-os profittal szeretnénk majd folytatni, akkor a rendszer automatikusan létrehozza az Alma beszerzési sort 90 egységgel.
  2. Az olyan változó költségek megtervezése melyek az egyes árbevétellel valamilyen függvényszerű kapcsolatban lehetnek. (pl. Alma eladásra fordított marketing kiadások)
  3. Fix költségek megtervezése, melyek akkor is léteznek, ha egyetlen almát vagy körtét sem adunk el. (Pl. fix bérköltség, vagy bérleti díj)
  4. Az első négy blokk kitöltése után megkapjuk a pénzügyi tervet, mely excelhez hasonló táblázat, ennek esetleges finomításával (azzal a cellák kézzel történő átírásával) megkapjuk a végleges pénzügyi tervet. Ez látható az alsó ábrán


Ahhoz, hogy a Riport valóban értékes legyen, fontos, hogy a jelentések beszédesek legyenek a döntéshozóknak.
Talán itt követtük el a legnagyobb trükköt a fejlesztésben. Miközben a döntéshozó elkészítette pénzügyi tervét megalkotta azokat a fogalmakat, melyeket egy jelentés során látni szeretne és követne a későbbiekben is. Éppen ezért a Riport eredménykimutatása része automatikusan létrejön azokkal a sorokkal, melyek a tervben is szerepelnek.

Később ezekhez az eredménykategóriákhoz kell csak besorolni azokat a főkönyvi számokat, melyek az egyes eredménysorokhoz tartoznak.

Ha fenti műveltekkel megvagyunk, akkor kaptunk egy egész komplett kontrolling rendszert, mely az alábbi funkciókkal bír.

  1. Az online dashboard és az új pdf jelentések a korábbi adatokon kívül immár mutatják a terveket, a tényt és ehhez viszonyszámokat is adnak
  2. Ha az egyes eredménysorokba az eredménykimutatás részben belekattintunk, akkor láthatjuk, hogy a sorok milyen főkönyvi számokból épülnek fel, milyen a havi alakulásuk, és milyen eltéréssel bírnak a tervhez képest.

--

--