Vaata, kuidas Eesti
saunadisain ja -tehnoloogia
Suurbritannia kuumaks
kütab

Võtsime ette the Great British sauna tour’i ja kogesime seda
omal nahal.

The Great British sauna tour

Kui pandeemiast tulenevaid piiranguid leevendati, haarasime koos elukaaslase Anniga saunalinad ja hüppasime lennuki peale, et võtta ette pisikene the Great British sauna tour ehk saunatuur mööda Suurbritannia saunu. Jäädvustasime oma reisi ka YouTube’is. Videod on kõik inglise keeles, sest nende põhieesmärk on kõnetada Suurbritannia saunasõpru ja aidata suurendada Eesti saunadisaini ja -tehnika eksporti.

1. osa: Harrogate’i Victoria-ajastu kuninglik saun

Kohe pärast Yorkshire’is veedetud eneseisolatsiooni lõppu suundusin kohaliku sauna, mis on juhtumisi kõige paremini säilinud Victoria-ajastu saun Suurbritannias. Need on peaaegu samasugused kui ajal, mil siin käis kümblemas kuninganna Victoria pere ja ülikud üle kogu Euroopa.

2. osa: mida roomlased meie heaks kunagi ei teinud

Järgmiseks pisut Rooma-Briti kümblemisajalugu.

3. osa: Brightonis asuv Beach Box Spa

Anni saabus Suurbritanniasse minust hiljem. Kui tema eneseisolatsioon läbi sai, reisisime koos tagasi Sussexisse. Seekord läksime Brightonisse, mille hüüdnimi on Home of Watering places ehk tervisevete kodupaik.

4. osa: Walesi Heartwood Saunas

Suurbritannia ei piirdu ainult saunade ehitamisega. Nüüd ka eksporditakse neid. Selles vallas on eesrinnas Heartwood Saunas, kes ehitab Walesis paksu metsa sees asuva mäe otsas luksuslikke saunu. HUUM-i keriseid ja juhtpulte kohale toimetavad kullereid on seal omajagu ära eksinud. Õnneks leidsime meie nad üles ja meil õnnestus näha, kuidas nad saunu ehitavad, ning isegi ühes saunas ise käia.

5. osa: tulekul…

Nüüd oleme Eesti tagasi, aga aasta lõpu poole teeme virtuaalselt veel ühe osa.

Kuidas saad sina Eesti saunatööstust aidata?

Eestlased saavad olla uhked oma rikkaliku saunapärandi ja esmaklassilise saunadisaini ja -tehnoloogia üle.

Võta osa üritusest World Sauna Race

Me korraldame 2022. aasta suve alguses Tallinnas lõbusa saunaorienteerumismängu, millele panime nimeks World Sauna Race ehk maailma saunaralli. Ürituse käigus on võimalik nautida ühe päeva jooksul suurt hulka imelisi ja imelikke saunu. Kutsume osa võtma saunasõpru (ja ajakirjanikke) üle kogu maailma, aga saunaralli on mõnus meelelahutus ka kohalikele. Kui sul on Tallinnas asuv saun või Tallinnasse transporditav saun, millega sooviksid üritusest osa võtta, anna meile sellest teada aadressil tere@estoniansaunas.com.

Otsime töötajat

Kui oled jõudnud nii kaugele, siis tahan rääkida veel ühest asjast. Vajame abikäsi! Tahaksime Eestis või Suurbritannias palgata paindliku töögraafiku alusel töötava inimese, kes aitab meil rahuldada suurenevat nõudlust ja ettevõtet kasvatada.

--

--

We export Estonian sauna design, technology, & traditions.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Adam Rang

Saunapreneur at EstonianSaunas.com. Previously Chief Evangelist at Estonia’s e-Residency programme.