UX ve virtuální realitě — prezentace z UX Monday

Náš UX tým organizoval svou historicky první UX Monday. Velmi se omlouváme těm, na které se nedostalo místo. Ošklivý Sup ale zajistil kvalitní záznam a zde je výběr prezentací, které byste si neměli nechat ujít.

VR komunita je v Praze mimořádně aktivní. Aby ne, s blížícím se proběhlo i několik menších VR meetupů, kde se mohli potkat všichni, které dané téma zajímá.

Naše akce byla trochu ojedinělá tím, že jsme se v organizaci spojili s , která každé pondělí v měsíci pořádá meet-up . To nám zajistilo poměrně zajímavé publikum, které s VR mělo žádné, nebo jen minimální zkušenosti.

Většinu lidí spojoval zájem o UX a to se stalo nosným tématem většiny prezentací.

Kristopher J. Blom se virtuální realitě věnuje něco málo přes 18 let a když přijal mé pozvání prezentovat, tak jsem očekával skvělou prezentaci. Přeci jen jeho startup se věnuje tréninku prezentací ve VR. Samotná prezentace ještě předčila moje očekávání.

Pokud máte 45 minut podívejte se na její záznam:

Chybami se člověk učí

Jan Horský z se podělil o své zkušenosti z vývoje VR aplikací. Také nám na akci přivezl a zapůjčil hardware, jelikož nám ten vlastní vypověděl službu, a tím zachránil situaci. Za takovou obětavost mu patří velké díky.

Jan Horský měl prezentaci na téma .

Jeho začátky s vývojem byly krušné a musel udělat řadu chyb, ze kterých si odnesl skvělé poznatky. Myslím, že všechny přítomné uxáky potěšil, když zmínil důležitost uživatelského testování a nebál se přiznat, že tuto část v minulosti podcenil.

VR pro armádu od tvůrců ARMA

To, že vojáci v NATO používají při tréninku virtuální realitu, nikoho nepřekvapí. Že za tímto softwarem stojí studio Bohemia Interactive, o tom jsem neměl ani ponětí.

Ve stručné prezentaci vám Andrew Barron představí několik bojových simulací, při kterých dává použití VR perfektní smysl. VR může armádě ušetřit hromadu prostředků při výcviku, ale také nemusí.

Pokud jste ve VR úplný nováček a chcete si udělat základní přehled o tomto rychle se rozvíjejícím trhu, podívejte se na prezentaci od Mileny Koljensic z Microsoftu.

O virtuální realitě toho tento rok uslyšíte poměrně hodně, pokud chcete být v obraze, můžete sledovat .

Pokud máte konkrétní dotaz nebo byste rádi navázali v této oblasti spolupráci, napište mi na .


Originally published at .

Etnetera Activate

Medium Etnetera Activate

Marek Kulkovský

Written by

UX designer and product manager at Virtuplex. Currently focusing on the potential of Virtual Reality in B2B.

Etnetera Activate

Medium Etnetera Activate