Сім речей, які не соромно зробити в Сайгоні

Welcome to Ho Chi Minh City

OlenkО
UnstableUnicorn
Published in
6 min readFeb 14, 2019

--

Сайгон класний. Шумний, теплий і вітряний. Халабуди поруч із хмарочосами. Відкриті балкони, багато поверхів, багато зелені. Я умудрилась приїхати сюди майже без плану, принаймні, без планів на саме місто. Всі лендмарки центру можна обійти за дві години і про них вам розкаже Google Trips. А я за майже 10 днів назбирала трохи речей, які не соромно саме тут і/або тільки тут.

7. Зупинятись на кожному кроці і фотографувати

Або не зупинятись, а просто клацать все підряд. Турист я в кінці кінців ілі гдє? Мені хотілось сфоткать всі ці балкони і всі вулиці, і всі вузькі багатоповерхівки з вітринами магазинів на другому-третьому поверсі, і всі прапорці і ліхтарики. Фото виходили вечірньо-пошарпані, бо див пункт 5. Але ну і шо.

Наступний рівень — фотографувати людей. Особливо тих, що сидять на мопедах в позі лотоса, або й сплять на них, звісивши ноги з керма. Або грають в карти великими компаніями, або співають караоке, витягнувши колонку просто на вулицю, або палять щось у відрі біля дороги, або роблять домашку в коридорі багатоквартирного будинку, або продають всякий хлам з велосипеда з гучномовцем, в тій самій конічній шапці. Якщо соромно фоткать, можна просто пялиться. Це точно не соромно, бо вони будуть безсоромно пялиться на вас.

странні фото людей, бо мені досі трохи соромно

6. Перебігати дорогу

Перебігати — це звісно, дуже гучно, але знову ж таки, не соромно. Навіть якщо ви йдете по зебрі, доведеться маневрувати між мотоциклістами, які навіть не подумають зупинятись і пропускать. Госпаді зачєм?

Зелене світло на переході теж не означає безпеки. Ті, кому прямо, може й зупиняться, але якщо комусь треба повернути, ухиляйтесь і дивіться уважно. Зазвичай вони сигналять. А ви, головне, не робіть різких рухів.

5. Не вилазить з-під кондиціонера вдень

З 12 до 16 ми намагались сидіти вдома, або хоча б в кафе з вайфаєм. Це самий робочий час, тому що на вулиці +35, душно і хочеться вмерти. Хороша новина, перед заходом сонця і після, тут вітряно і абсолютно прекрасно. Всі вивалюють на вулицю, виносять на тротуари свої низенькі стільці (де на запарковано мопедами) і їдяяяяять! Центральні вулиці стають майже непрохідні, але є ще не такі центральні, де дуже ок.

передвечірні вулиці. справа — ті самі стільці біля “черепашого озера”

4. Просити не класти в бан мі перець

Не соромно, але майже нереально, бо бан мі — ака бутер в багеті — це дуже вулична їжа і по-перше, ніхто не питатиме, а по-друге, ніхто не зрозуміє, якщо попросиш. Тому так само не соромно розкривати бутер і витягати з нього цей грьобаний перчик. Штука в тому, що бан мі — абсолюбно прекрасні, поки не докусаєш до цього самого нестерпно гостого шматочка. А коли таки вкусиш, захочеться плюватись або дихати вогнем і згадувати з подякою тайський spicy papaya salad за те що хоч трохи привчив. Карочє не смертельно, але я намагаюсь виймати.

зліва — banh xeo з правого меню. нижче пост з інста де написано про цей заклад і сам млинець. по центру — “в’єтнамська піцца”. готується на відерному грилі.

Харчуватись самими лише бан мі — теж не соромно. Хрусткішого багету за в’єтнамський я в житті не пробувала. Більше того, інша їжа може не дуже сподобатись вашому організму. Я тут в інста писала:

3. Торгуватись на пальцях

Базари — велика частина міцевої культури. Зазвичай на них продають все підряд. Є базари для місцевих і для туристів, ціни можуть відрізнятися радикально. Але що треба робити завжди, так це торгуватись. Проблема тільки в тому, що вас не завжди розуміють. Тому ціну показуться на калькуляторі, на пальцях або показуючи потрібний папірець (або покликавши сусідку по торговому ряду, яка шарить). Тоді можна казати нє (потрясти долонями) і показати свою ціну. Я, наприклад, свою солом’яну торбу купила за 300 тищ, хоча початкова ціна була 550 (1000 донгів трохи дорожче за 1 грн). І то думаю переплатила.

той самий базар, який місцева бесарабка і та сама сумка

Базарні продавці, особливо в центрі, здається, отримують особливий кайф торгуючись. Вони можуть навіть засмутитись, якщо ви заплатите скільки скажуть.

2. Виїхать на район на автобусі

Тут, звісно, є граб байк, тобто таксі на мопеді, але ми особливо кайфонули від зрозумілості сайгонських автобусів. І оскільки це мегаполіс, райони можуть відчутно відрізнятись один від одного. Класним і мажорним вважається, наприклад, Thao Dien, але ми там були ще під час новорічних канікул, все було зачинено, тому я не дуже зацінила. А от Vincom Centre і житловий комплекс Central Park реально кльові. Там хмарочоси і річка і багато яскравих кольорів.

1. Піднятись на 49-й поверх

Найтуристичніша розвага із цього списку, але я не могла пройти повз Saigon Skydeck. Це коли платиш 200к і їдеш на швидкісному ліфті на оглядовий майданчик на всі 360. Він, звісно, не відкритий, але вікна до підлоги. Ідеальний час — піднятись перед заходом сонця в будень. Якимось дивом ми там тусувались цілу годину, людей було мало і нам так і не набридло пялиться. А коли б набридло, там є біноклі.

Кажуть, можна піднятись в бар на 50-й поверх безкоштовно, але випити там кави за ті ж самі 200к, сидячи за столиком. По-моєму, ходити по колу був найбільший прикол, ні про що не шкодую.

Бонус:

Не соромно, а дуже навіть навпаки чекати, поки накапає кава з фільтра і купувати об’ємні листівки на головпоштамті. Не соромно, але нафіг треба — гуляти по Backpackers’ street, де все для фарангів. Традиційне “не соромно” для сміливих — їсти нєвєдомою хрєнь, особливо вуличну і базарну. Тільки так можна пізнати істину (закреслено) Азію.

--

--