FozDigital
FozDigital is a digital agency specializing in WordPress, Website Maintenance, Design and Branding.
Image for post
Image for post

Dünyanın en çok kullanılan CMS yazılımı WordPress ve onun e-ticaret bağlantısı WooCommerce, günümüzde bir internet sitesi kurarken tercih edilen en iyi yazılımlardan biri, hatta bence en iyisi. Yazılımın ilk çıkış amacı blog siteleri üzerine olsa da, bu durum zaman geçtikçe yerini her çeşit web sitesi yapabilme kapasitesine sahip olmaya karar evrildi.

Günümüzde web sitesi yaptırmak isteyen çoğu kişi, her şeyiyle sıfırdan bir yazılımcıya yazdırmak yerine, sürekli güncellenen ve çok köklü bir ekip tarafından yazılan bu yazılımı tercih ediyor. Bu tercih; zaman ve maliyet tasarrufu sağlarken, web sitenizin de sürekli güncel kalarak yeni tehditlere karşı sürekli korunmasını sağlıyor. Ayrıca devamlı olarak değişen teknoloji trendlerine de ayak uyduran bir web siteniz olmuş oluyor. …


Image for post
Image for post
Photo by NASA on Unsplash

A large number of new websites are opened every day in the world. These websites are hosted on various servers around the world. When you open a website, you purchase a package from a hosting company and start storing your site somewhere in the cloud.

As the need has increased in recent years, hosting prices have started to rise around the world. Along with this, many hosting companies have also emerged. In this article, we would like to give you information about what to consider when choosing your hosting company.

Things to consider when choosing a hosting

Hosting Provider

First of all, you should start by choosing your hosting company. There are many hosting companies around the world, but not all of them offer very good service. When choosing your hosting company, it is useful to look at how many technologies they use, not their cheapness. Because well-established and large hosting companies always have a deeper knowledge and optimize the servers on which your sites are hosted accordingly. In addition, since they always follow current trends, you will never stay behind as technology. In addition to all these, your site always continues to work safely without interruption. …


Image for post
Image for post
Photo by NASA on Unsplash

Dünya’da her gün çok sayıda yeni bir web sitesi açılıyor. Bu web siteleri dünya genelindeki çeşitli sunucularda barındırılıyor. Bir web sitesi açtığınızda hosting şirketinizden bir paket satın alır ve sitenizi bulutta bir yerde depolamaya başlarsınız.

Son yıllarda ihtiyaç arttıkça, hosting fiyatları da dünya genelinde yükseliş göstermeye başladı. Bununla beraber çok sayıda hosting şirketi de ortaya çıktı. Bu yazımızda sizlere hosting şirketinizi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğiyle ilgili bilgiler vermek istiyoruz.

Hosting seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Hosting Şirketi

İlk olarak yola hosting şirketinizi seçerek çıkmalısınız. Dünya genelinde çok sayıda hosting şirketi var, ama hepsi çok iyi seviyede hizmet sunmuyorlar. Hosting şirketinizi seçerken ucuzluğuna değil, ne kadar çok teknolojiyi kullandığına bakmanızda fayda var. Çünkü köklü ve büyük hosting şirketleri daima daha köklü bir bilgiye sahip olurlar ve sitelerinizin barındığı sunucuları buna göre optimize ederler. Ayrıca güncel trendleri daima takip ettiklerinden, teknoloji olarak asla geri planda kalmazsınız. …


Image for post
Image for post
Photo by Scott Graham on Unsplash

Bu aralar sizlere çok sayıda para kazanma, gelir elde etme ve kendi işinizi kurma ile ilgili yazılar yazmaya başladım. Öte yandan web tasarım ve grafik hizmetleri verdiğim şirketim FozDigital’de, çeşitli sektörlerki müşterilerimle de her geçen gün farklı deneyimler kazanıyorum. Ve tabi onların da kazanmasını sağlayacak güncel trendleri araştırıp; kendi işlerini büyütme konusunda, çalışma sürecimiz boyunca danışmanlık sağlıyorum.

Daha önceleri kendi işinizi kurmanız ya da kendi web sitenizi açmanızla ilgili konulardan bahsetmiştim. Bu yazılara gelen yoğun ilgiden dolayı, bu konular hakkında bildiklerimi size aktarmaya devam edeceğim :)

Bu kez de işletmenizi kurduktan sonra açtığınız web sitesinde potansiyel müşteriyi kaçırmamanız için bildiğim bazı tricklerden ve kullanabileceğiniz toollardan bahsetmek istiyorum. …

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store