Photo by Xavi Cabrera on Unsplash

REACT SAMPLES

React Module Samples

Module konusu Web Uygulamalarının Scale edebilmesi, Dinamik olabilmesini sağlayan en önemli konulardan, bu blog altında Module konusu ile ilgili yaptığım örnekleri paylaşıyacağım

Onur Dayıbaşı
Frontend Development With JS
2 min readMay 17, 2024

--

Modüle konusunda bilginiz yok ise öncelikle aşağıdaki linkte yer alan başlangıç seviyesindeki yazıyı okumanızı öneririm.

Biraz daha teknik detaylara inmek için bu linkte bulunan yazılardan devam edebilirsiniz. Bu blog yazıları daha teknik detayda bilgi içerir.

Örnekler için ise bu linkten devam edin.

https://onurdayibasi.dev/module-knowledge-map

Style Module Load css modül olarak yüklenmesi ve uygulandığı DOM eleman scope işlem yapabilmesi için geliştirilmiş teknolojinin uygulandığı örnektir. Bunun ile ilgili örneğin detaylı açıklamasına aşağıdaki linkten erişebilirsiniz.

Dynamic NPM Package Import, NPM paketlerinin on the fly bir düğmeye basınca yüklenmesi konusunda yaptığım denemeleri içeriyor. Yani NPM Paketi package.json içerisinde yer almayacak bir URL’den o anda yüklenecek. ESM Module Loads, Deno, React Lazy gibi konuları içeriyor. Hatta bu ileride ZeroJS, Astro, ve React Server Component çözmeye çalıştığı kavramlar ile parallik gösteriyor. Burada geliştirdiğim örneğe Netlify ortamı izin vermediği için sample kodları kapalı duruyor.

Environment Configs Farklı ortamlara göre bileşenler farklı API ve farklı şekillerde çalışmaları gerekir, Farkı ortamlar dediğimiz Local, Staging, Preprod ve Prod gibi ortamlar. Aşağıdaki linkte bu örnek ile ilgili detaylara erişebilirsiniz.

Okumaya Devam Et 😃

Bu yazının devamı veya yazı grubundaki diğer yazılara erişmek için bu linke tıklayabilirsiniz.

--

--