En ucuz benzinin olduğu istasyona götüren uygulama: BenzinLitre

Photo by Gab Pili on Unsplash

Yerli bir uygulama olan BenzinLitre, kullanıcılara en uygun benzin, dizel ve otogaz fiyatlarını, en yakın istasyonları, sevdiğiniz kahve markalarını, en temiz istasyonları, en geniş market opsiyonları ile farklı yıkama türlerini, mescit, lastik tamiri gibi bir istasyondan bekleyebileceğiniz bilgileri kullanıcı bazlı veri paylaşımı aracılığıyla sağlıyor.

Konumunuza en yakın akaryakıt istasyonlarını sıralayan BenzinLitre, “İlk gördüğüm istasyona gireceğim” yerine “en doğru istasyona gireceğim” algısını oluşturmayı hedefliyor. En uygun benzin fiyatı, dizel fiyatı ve LPG fiyatını görebilmenin mümkün olduğu uygulama belirli istasyondaki akaryakıt fiyatlarını da gösteriyor. Ayrıca size tüm akaryakıt seçenekleri için arama yapma imkanı da sağlıyor. Aramayı yaptığınızda etrafınızdaki en ucuz benzinin satıldığı istasyonlara da bu şekilde ulaşmış oluyorsunuz. İstasyonun açık olduğu saatler, market, restoran, tuvalet gibi özelliklere ulaşabildiğiniz uygulamada herhangi bir benzin istasyonuna tıkladığınızda fiyatların yanında istasyon ayrıntılarını rahatlıkla görüyorsunuz.

Yurt dışında Gasbuddy ve Gas Guru gibi örneklerini görebileceğimiz uygulamanın ülkemizde ise henüz bir muadili yok. Yüksek nüfusu ve otomobil kullanıcı sayısını göz önünde bulundurursak bu uygulama ciddi bir potansiyele sahip.

Yararlanılan kaynaklar: