Про Ідеї довкола, або про Фестиваль ідей

Фестиваль Ідей в Impact hub Odessa зачаровує. І не лише наповненням, а душею, з якою все організовано: витончено, старанно, логічно, неперевершено й так атмосферно. Чомусь протягом усього заходу отримував захоплення не виключно від тематик та обговорень, які відбувались із цікавезними спікерами, а й від неперевершеної роботи волонтерів і організаторів дійства, які все це втілювали в життя. Це був доволі цікавий процес: як ідея народження ідей в одному просторі втілювалась у Фестиваль ідей.

фото Михайла Бовтрюка

Звісно, усього було так забагато, що ти просто не міг потрапити до всіх спікерів та відвідати всі локації, які тобі так були цікаві… Але то був і непоганий виклик визначитись із самим собою та тим, що тобі цікавіше. Та найцікавіші для мене були люди, які всім цим жили…

Для себе зрозумів одне: обов’язково продовжу пошук та винайдення нових форматів взаємодії в неформальній освіті, а може й у формальній… чом ні? А може різниця між формальною та неформальною освітою то таке, навіяне? Бо суть та одна й та сама — спілкування, передача знань, навичків, обмін досвдіом, формування нових поведінкових моделей та соціальних зв’язків. Але чому ми зараз тотально говоримо про необхідність реформи освіти, продовжуючи реформувати формальну її частину? Признаюсь, не експерт (так-так, це слово тут є) з освітньої реформи, але… чомусь останнім часом сприймаю класичну освіту як фабрику із розповсюдження шаблонного мислення. Закінчив усі рівні — маєш типову шаблонізовану поведінку. А далі, далі тобі самому вирішувати наслідувати її чи оминати.

Фестиваль ідей це не про освіту чи самоосвіту, не про те, як ми маємо мислити, а про те, як знайти себе, і дозволити своїм ідеям просто проникнути у твою душу, і жити в злагоді із самим собою, роблячи ту справу, якою ти так палко живеш. І нехай це буде єдине, що в тебе є, але цим будеш увесь ти.

Подібні зустрічі дозволяють поринути в атмосферу дружності всіх до тебе й тебе до всіх. Це передається через повітря, ти розумієш, що ти не один (не реклама) і всі ви разом є тими малесенькими двигунами позитивних змін та реформ, але кожний у своєму житті, ба кожен може бути реформатором свого життя, вірно?

І не треба виходити із зони комфорту (не 100 %-ве твердження), треба шукати свій комфорт повсюду… і коли ти його відчуєш — ти знайдеш і себе.

Звісно, ініціативність, креативність, нові погляди та нестандартні підходи для кожного покоління будуть своїми, нетиповими для свого часу, та всі ми станемо часткою тієї історії, яку потім хтось, у далекому майбутньому буде вивчати… (маю надію, що будуть вивчати). Й от твоє завдання тут і зараз зробити цю історію цікавою, достойною. Такою, яку дійсно буде цікаво вивчати!

Фестиваль ідей — чудовий простір бути собою тут і зараз і проживати це життя цікавіше з будь-якими думками, залишаючись собою.

Факт, що зміни у своїх же думках змінюють поведінку, а нова поведінка завжди призведе до чогось ще цікавішого та ще захоплюючого в житті.

Обмінюйтесь думками, будьте собою, говоріть про те, що вас турбує й робіть те, що надихає! Діліться світлим, віддавайте своє тепло й зігрівайтесь цим же теплом у відповідь. Усім нових ідей та нового життя ;)