Nejlepší rebrandingy roku 2020 podle Heels Make Deals

MiLenka Morongová
HEELS MAKE DEALS
Published in
5 min readFeb 16, 2021

Úžasné plány na design a rebranding většiny značek vzal hned v březnu 2020 rychle za své. Marketing, organizace a mnohdy i zaměření značek se změnilo lusknutím prstu a změny plánované po desetiletí se uskutečnily za pár měsíců. Jestli má COVID-19 jednu pozitivní stránku, pak je to ta, že se značky a společnosti posunuly během 9 měsíců rychleji než za všechna poslední léta. Většina zisku šla do zaměstnanců a chodu společnosti. Našlo se ale pár odvážlivců, kteří se i v tak náročném roce vrhli na rebranding. Kdo sebral odvahu a komu se to opravdu povedlo? Koukněte se na výběr toho nejlepšího podle studia Heels Make Deals.

1. MasterClass od Gretel

Vytvořili více než 100 logotypů a přesto udrželi konzistenci

Kdo nedělal v roce 2020 online lekce, kurzy a přenosy, jako by nebyl. Na www.masterclass.com najdete pohromadě více než 100 kurzů. Od vaření přes hudbu až po byznys. Rebranding dodal značce aktuálnost. Web působí moderně a konečně odráží kvalitu nabízených služeb. Co se týče designu, líbí se nám sjednocení pod brandem MasterClass — když divák vidí jakýkoliv vizuální výstup, ihned pozná, že jde o MC. Skvěle pracovali s jednotlivými jmény instruktorů a přednášejících. Vytvořili pro každého vlastní logotyp, ale i tak udrželi konzistenci.

Credit: GretelNY.com

2. Burger King od Jones Knowles Ritchie

Chybí už jenom Cadillac

Je to ten třetí po Mekáči a KFC. Burger King se už 20 let špičkuje s McDonaldem o lepší burger, ovšem co se týče nového rebrandingu, překonal je na plné čáře. Nové logo a identitu si nadělili po 20 letech a stihli to za pět minut 2021. Značka dokázala spojit dvě zdánlivě neslučitelné vlastnosti: Být více digitální a vrátit se zpět do 60. let. Nový vizuální styl je hravý a funky, typografie, barvy, vizuály, vše k sobě naprosto perfektně sedí. Vypustili modrou barvu a vrátili se jednoduše k tomu, co fungovalo při otevření první pobočky. Jako kdyby nám z těchto obalů mělo chutnat lépe. Jako kdyby byly hranolky křupavější, kola sladší a burger šťavnatější. A taky že jo.

Credit: Jones Knowles Ritchie (jkrglobal.com)

3. Footshop od studia Najbrt

Rebrand, co by se dal vytvořit v Malování. Modelový příklad
fenoménu „I could do that too. But you didn’t.“

Devět let měl Footshop ve svém logu oranžovou tenisku. Zvykli jsme si na ni a nové logo svým pojetím tedy opravdu při nejmenším překvapilo. Rebranding od studia Najbrt nás zaujal zejména svou spontánností, podařilo se zde opravdu dobře reflektovat trend potřeby aktuálnosti nad dokonalostí. Pro mnohé ne příliš promyšlená práce s typografií doplněna o náhodné tahy, která možná na první pohled nereprezentuje potenciál brandu, hodnotíme-li pouze design loga. Práce s identitou už má ale něco do sebe, vizuální styl je zapamatovatelný a experimentálnost v jeho užití napříč nosiči baví. Určitě víc než logo samotné. Streetovou nedbalost přenesenou do prémiového sektoru se podařilo „pročmárat“ do vizuální komunikace, a tak se těšíme, až budeme v ulicích vídat postery v tomto novém pojetí.

Autor: Tomáš Carda
Credit: Najbrt.cz

4. Billie od studia Little Troop

Fresh — fun — functional

Značka Billie měla od prvopočátku jasnou misi, byla stvořena k prosazovaní žen v odvětví, o kterém se zdálo, že se věnuje především mužům. Vše začalo dámskou žiletkou, pro kterou vznikl hravý brand, jenž oslavuje ženskost a je inspirován dobrými 90. léty s estetikou moderní doby, to vše pod art direkcí Noemi Le Coz a jejího studia Little Troop.

S uvedením nových produktů CLEAN BEAUTY v roce 2020 se v Billie pustili do rebrandu webu, který nejenže perfektně odráží osobitost značky, ale propojuje ji s funkčností. Make those products flyyyyy!

Značka, skrze vkusný, nápaditý a nečekaný design se silnou myšlenkou v jádru, podporuje ženskou přirozenost a sebevědomí. Billie nás zkrátka baví každým svým počinem.

Kdo to na poli rebrandingu vyhrál v roce 2020 podle vás?

Professional judges:
Sabina Samuel
Kateřina Horká
Lenka Samešová
Linda Exnar

--

--