Yayıncılar İçin Medium’u Güçlendirmek

Medium’da biz, daha derin bir seviyede konuşma ve etkileşim deneyimi isteyen insanlar ve yayıncılar için özel olarak tasarlanmış, İnternet’in yeni bir köşesini inşa ediyoruz. Sevdiğimiz içeriklerin çoğunluğu, müthiş yayınlardan geliyor ve bu yayınların her birinin farklı ihtiyaçları var. Bugün bir takım yeni özellik duyuruyoruz: Yayıncılar İçin Medium, tüm web’deki yayıncılara ve blog yazarlarına daha fazla araç ve güç vermek için tasarlandı. Yayınların yapmakta en iyi oldukları şeyi yapmalarını daha da kolaylaştırmak istiyoruz.

Medium’u eviniz yapın: Yayıncılar için özelleştirme araçları

Medium zaten internetteki en iyi yazılara ev sahipliği yapıyor. Yayıncıların kendilerini daha da evlerindeymiş gibi hissetmelerini istiyoruz. Bu da yayınlara kendi kimliklerini bu platformda ifade edebilme imkan sağlamak anlamına geliyor. Bu hafta yayınların renk, sayfa düzeni ve gezinti menüsünü kişiselleştirmelerine imkan tanıyan yeni markalandırma araçlarını kullanıma sunuyoruz.

Şu anda yayıncılar web’de eskiyen içerik yönetim sistemlerini idare etmek için zaman ve para harcamak zorunda kalıyorlar. Pahalı yeniden tasarımların hızla ilerleyen teknolojik yenilikleri yakalamada başarısız olması kaçınılmaz. Medium’da yayıncılar içerikleri üzerinde tam kontrole sahipler. Teknoloji ve barındırma için hiç vakit, para ve çaba harcamadan, kaynaklarını harika içerikler üretmek ve yeni kitlelere ulaşmak üzerinde yoğunlaştırabiliyorlar.

Yeniden markalandırılan sitelerden bazı örnekler: The Awl, Electric Literature ve Pacific Standard.

Mevcut blog ve sitelerin Medium’a göçmelerini de kolaylaştırıyoruz. Birçok yayıncının Medium deneyimini cazip bulduğunu ancak yıllardır biriktirdikleri içerikleri başka bir yerde barındırdıkları için geçiş yapamadıklarının farkındayız. Sıfırdan başlamak zorunda kalmadan, arşivinizi Medium’daki özel alan adınıza taşımanızı sağlayan kolay bir çözüm ürettik. Ve tabii ki tarih bilgilerini ve linkleri de koruyoruz.

Saygın sağlayıcılardan birtakım yepyeni yayınla birlikte web’deki en iyi yayınlardan bazılarının mevcut içeriklerini Medium’a taşıdıklarını duyurmaktan büyük heyecan duyuyoruz: The Awl, Pacific Standard, Electric Literature, Franklin Leonard’ın The Black List’i, Femsplain, FilmSchoolRejects, The Bold Italic, Monday Note, NewCo Shift, The Banana Boat (by The Infatuation), MEL, Above Average ve The Kicker.

Şu yayınlar da Medium’a doğru yol almaya başladılar: Time Inc’den Money ve Fortune, Medium’un yerlileri The Hairpin, Women and Hollywood, Go Into the Story (by Scott Myers), War Is Boring ve The Evergreen Review.

Taşınma hakkında daha fazla bilgi edinmek mi istiyorsunuz? Haberdar olmak için bu formu doldurun.

Gelir Beta: Medium’da para kazanmak için iki yeni yol

Medium başladığından beri, bağımsız yayıncılığı desteklemek üzerine odaklandık. Bugün, yayıncıların Medium’da gelir elde etmek için tercihe bağlı olarak dahil olabilecekleri iki yeni yolu başlatıyoruz.

Bunlardan ilki Sponsorlu Yazılar. Tutarlı olarak anlamlı, özgün içerik üreten ve etkin okuyucu kitlesine sahip belirli yayıncı ve blog yazarları, yayınlarındaki yazılarına marka iş ortaklarından yazılar dahil edebilecekler. İlk marka iş ortaklarımız arasında Bose, SoFi, Nest, Intel ve Volpi Foods var. Bunu, marka ve yayıncıları Medium’da anlamlı ortaklıklar oluşturmak için bir araya getirmenin ilk adımı olarak görüyoruz. Zamanla bu programı genişletmeyi ve iş birliği için ek fırsatlar sunmayı planlıyoruz.

Bir okuyucu olarak, yazıların sonunda markalardan sponsorlu yazılar göreceksiniz.

Gelir betanın ikinci bileşeni ise Üyelik. Aylık olarak doğrudan yayıncıya ödenen bir ücret karşılığında üyelere özel içerik ve okuyuculara diğer faydalar sunacak olan sınırlı sayıda birkaç yayın ile başlıyoruz. Medium’da üyelere özel içerik sunacak olan Serious Eats, True Magazine ve Great Jones Street gibi yayınları aramıza katıyoruz.

Bu çalışmalar yayıncılara içeriklerinden para kazanmalarına ve yayınlarına uyan stratejileri benimsemelerine yardımcı olmak için attığımız ilk adımlar. Katılmakla ilgilenen marka ve profesyonel yayıncılar için gelir beta programımız hakkında daha fazla bilgiyi burada bir araya getirdik.

Bekleyin, daha bitmedi!

Medium’un, bir kere yazıp her yerde yayınladığınız nokta olmasını istiyoruz. Bu nedenle yakında Facebook Instant Articles ve Google Accelerated Mobile Pages (AMP) uyumluluk desteğini sunmaya başlayacağız. Aynı zamanda koleksiyonları, Medium’un kapsamını ve en iyilerini sergileyerek web’e de getirdik.

Her zaman olduğu gibi, Medium’daki en iyi çalışmalar, yazarlar ve yayıncılar araçlarımızı yeni ve yaratıcı bir şekilde kullandıklarında ortaya çıkıyor. Bu özellikler bu perşembe sabahı (o7.o4.2016) kullanıma açılacak. Lütfen kontrol edip deneyin ve düşüncelerinizi yourfriends@medium.com adresinden bize iletin.