Londra Güncesi

Balthazar:

New York’un ikonik restoranı Balthazar geçtiğimiz Şubay ayında Londra’da açıldı. Dekor klasikle bohemi birleştiren alışılagelmiş Balthazar dekoru… Menüde fazla bir değişiklik yok. Fenomen haline gelmiş soğan çorbasını gidin deneyin derim. Çıkışta da Balthazar’ın pastanesine uğramayı ihmal etmeyin. Yeni yer diye mi bilmem ama New York’takinden daha bir güzel göründü gözüme.

Borough Market:

Londra’da bizim sosyete pazarı konseptine uygun bir pazar buldum. Ama burada çakma çanta ve tayt bulurum sanıyorsanız boşuna gitmeyin. Bu pazarda sadece gurme yemeklerle ve taze meyve-sebzelerle haşır neşir oluyorsunuz. Borough Market’e gidin, sabahtan akşama kadar gözünüze çarpan her yemeği deneyip midenizi şişirin derim.

Regent’s Park:

Londra’da yaz modası neon renkler ve parmak arası terliklerden çok Açık Hava Tiyatroları. Bunlardan en popüleri olan Regent’s Park’taki ‘havalı’ tiyatro’da Shakespeare trajedilerinden ‘Neşeli Günler’e kadar pek çok oyunu seyretmek mümkün.

Novikov:

Zengin ve ünlüler için açtığı restoranlarla adını duyuran Rus işadamı Arkady Novikov’un 14 milyon sterlin harcayarak açtığı bu mekanda İtalyan, Çin mutfağı dışında bir de bar hizmet veriyor. Bana sorarsanız, fotoğraflara bakın, paranız cebinizde kalsın, çünkü gitmeye değmez.

7.20.13