İbrik heyecanı bastı afedersin

Ayak’s (Footjob)

İbrik yayın hayatına işte bu ilk story ilen başlıyor. Konusu ise son yüz yılın popüler konusu: Ayak yapmak.

Biraz şeyyapalım

Malum her bir haltın “wörkşopu” mevcut. Nefesi şimdiye kadar neticesi ile alanlar için “Nefes Atölyesi” yine rakıyı ağzı ile içemeyenler için “Rakı nasıl içilir? Hangi meze çatalla yenir, hangisi emilir?” atölyesi ( 3 meze, 1 duble 200 TL) işte bu gözler bunları gördü.

Ayak atölyesi (Footjob Workshop)

İşte start-up atölyesi, beygir atölyesi, at kafası derken bir tane ben patlatayım bari. İşte bu atölye girişiminizi kurtarmakla kalmayacak, gayrı paraya para demeyeceksiniz. Hemide neticenizi bile kaldırmadan. 4 ayak ile sizi ihya edecek atölyemize başlıyoruz.

Ayak 1: Ödemeleri Cuma gn ypyrz cnm yha…

İnsan işte, diyelim ki ihtiyaç hasıl oldu ürün ya da hizmet satın alasınız geldi. Teklif istediniz. Peeeh. Kütük gibi. Hiç üzülmeyin. Tamam deyin. Nasıl olsa para cebinizden çıkmayacak. Yaptırın işi. Ödeme isterlerse (hatta bunun mailing şeysini otomasyona da bağlayabiliriz)

Ödemeleri Cuma gn ypyrz cnm yha…

Bunu kopyalayıp, yapıştırın. Cuma günleri saat 16.59'da gidecek şekilde ayarlarsınız siz artık.

Ayak 2: N’olacak bilmiyoruz, piyasa çok durgun… gelecekten umudu… ehm

Teklif cidden çok geldi diyelim ama olmuyor, lazım. Durup dururken bunu söyleyin. Teklifin %10'unu veririm, olur mu diyin. Olmaz derlerse sizle daha çok iş yaparız biz ayağımız alışsın deyin. İyice Kayserili sucukçu kobiye bağlayın. Biliyoruz hayalinizdeki start-up über gibi bi’şey ama gerçekler yine kobicik, sucukçuk.

Ayak 3: Bizim muhasebeciler şeyyapmış…

Baktınız, artık bunlar tutmuyor. Ödeme, ödeme diye tutturdular hainler. Hak mücadelesine girecekler gibi duruyor. Ödemeniz çıktı ama arkadaşlar yanlış şeyyapmış diyin geçin. Nereden baksan 2 hafta takarsınız.

Ayak 4:Ödemenizi yaptık, hesabınızı kontrol edebilir misiniz?

Bu tabii 1. adım ile aynı ama tam değil. Şöyle ki, 9 günlük bayram tatili gibi bir fırsat denk getirebilirseniz, tatilden önceki son iş günü 17.00'den sonra bi’ mail çakın gitsin. Tadından yenmez.

Evet atölyemiz bitti. Sosyal medyada duyurup, arkadaşlarınıza tavsiye etmeyi unutmayın. Beğendiyseniz kanalıma abone olun. Hadi öperler.