Reklama, kuri man užkliuvo.

Irrelevant ads.

Lukas Yla
iD lietuviškai
2 min readSep 22, 2013

--

Pasaulinėj žiniasklaidoj vis dažniau rašo apie programmatic marketing, buying ir real-time bidding (RTB). Trumpai, tendencijos tokios, kad online marketingas vis labiau virsta „programmatic“ ir suteikia galimybes pagauti specifinį vartotoją, tam tikru laiku, tam tikroje vietoje su žinute skirta tik jam. Online reklama vis labiau tampa dinamine, leidžiančia ‚targetinti‘ vartotoją pagal jo: elgesį, vietovę, IP, interneto tiekėją. Panagrinėkim konkretų pavyzdį.

Penktadienį vyko Lietuvos ir Kroatijos krepšinio rungtynės. Prieš jas portalą DELFI.lt puošė TonyBet banneris, kurio print screen matote apačioje. Kaip ir viskas ok. Krepšinis, lažybos, Lietuva vs Kroatija, spėk rezultatą, „call to action“, laimėk.

Straipsnis apie Lietuvos pergalę prieš Kroatijos rinktinę DELFI.lt
Tiesioginė Ispanijos ir Prancūzijos rungtynių transliacija DELFI.lt

Bet rungtynės pasibaigė, o banneriai taip ir liko tie patys. Atsidarai straipsnį apie lietuvių pergalę prieš kroatus, o TonyBet banneriai toliau tave ragina spėti rungtynių rezultatą tarp Lietuvos ir Kroatijos. Nors tuo metu visų krepšinio fanų galvose knietėjo tik vienas klausimas – kas žais su Lietuvos rinktine finale?

Ką tai turi bendro su pirmoje pastraipoje išvardintais ‚madingais‘ žodžiais? O gi tai, kad šiandien TonyBet turi galimybę keisti bannerius pagal tam tikrus įvykius.

Pvz.

  1. Prieš rungtynes – Spėk kas laimės Lietuva ar Kroatija!
  2. Po rungtynių – Spėk su kuo Lietuva žais finale!
  3. Reklama, jeigu Lietuva būtų pralaimėjus.

Atrodo paprasta ir daug proto nereikia pasigaminti dar keletą bannerų, just in case. O dabar, skaitant straipsnį apie Lietuvos pergalę, atrodo kvailokai šalia šmėžuojantis banneris skatinantis tave spėti rungtynių rezultatą, kurios jau pasibaigė.

--

--