HALKLA İLİŞKİLER VE REKLAMCILIKTA YARATICILIK

Halkla İlişkiler ve Reklamcılıkta Yaratıcılık atölyesinde liseli gençlerimiz harikalar yaratıyor. Pür dikkat çalışan öğrenciler hayal güçlerini konuşturuyor. Atölyede iletişim, reklamcılık, yaratıcılık gibi konular ele alınıyor. Verilen briflere göre reklamlar hazırlayan gençler yaratıcılıkta sınır tanımıyor.

ACILI AYRAN MI?

Acılı ayran, uçan kaykay deyince aklınıza ilk ne geliyor? Sizce acılı ayran olabilir mi veya uçan kaykay? Bakalım reklam atölyemizde neler oluyor?

Başarılı bir reklamcı olmanın sırrını merak eden reklamcı adayları, sorularını İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğr. Gör. Burak Amirak’a yönelttiler. İkna etme yeteneği, çalışkanlık ve azme dikkat çeken Amirak, öğrencilerin çizim yeteneğinin ikinci planda kaldığından bahsetti. Atölye süresince gençlerle birebir çalışan hocamız, öğrencilere tüyolar verdi.

İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin ayrıcalıklarından bahsederken, “Neden akademisyenlik?” sorusunun cevabını da bizlerle paylaştı.

REKLAMCILIK VE ÇİZİM YETENEĞİ

Çizim yeteneği hakkında konuşan Öğr. Gör. Gözde Çeviker Çınar, çizim yeteneğinin genellikle sanat yönetmenlerinde arandığını, reklamcılık için temel kriterlerden biri olmadığını belirtti.

Like what you read? Give Cumhur Ege Omaç a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.