LİSE ÖĞRENCİLERİ “İEÜ MEDYA ATÖLYESİ”NDE BULUŞTU

TED Aliağa, Karataş ve Atakent Anadolu liselerinden gelen 42 öğrenci, 17–18 Ocak 2012 tarihlerinde iki gün boyunca İletişim Fakültesi stüdyolarında düzenlenen medya atölyesine katıldı. Haber, kısa film, radyo ve reklam alanlarında dört farklı stüdyoya katılan öğrenciler, İletişim Fakültesi öğretim elemanlarıyla birlikte çalışarak iletişim dünyasına ilk adımlarını attı.

Haber stüdyosunda, öğretim görevlileri Hakan Tuncel, Burak Doğu, kısa film stüdyosunda Andreas Treske, Serkan Şavk, radyo stüdyosunda Yrd. Doç.Dr. Lyndon Way, halkla ilişkiler ve reklamcılık stüdyosunda ise Yrd.Doç.Dr. Sema Misçi Kip ve Burak Amirak, öğrencilere iki gün boyunca uygulamalı olarak ders verdi. Haber Atölyesi, medya, habercilik, sinema, reklamcılık gibi konularla ilgilenen lise öğrencilerinin bu konulardaki üniversite eğitimini tanımaları amacıyla düzenlendi. Öğrenciler bu iki günde bir yandan da üniversite hayatını deneyimlemiş oldu.

İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevda Alankuş, “Bu atölye çalışmalarıyla, Üniversite sınavlarına hazırlanırken çok yoğun dönemler geçiren Lise öğrencilerinin zevk alacakları bir şeylerle uğraşarak biraz soluklanmalarını, bu arada da yepyeni bir eğitim anlayışıyla ve en iyi teknolojilerle düzenlenen stüdyo ortamlarımızda iletişim mesleğinin uygulamalarıyla buluşmalarını hedefledik. Onlar da hem eğlendiler, hem de öğrendiler. Kampus hayatımızı tanıyarak, halen bölümlerimizde eğitim gören son sınıf öğrencilerimizle ve bu bölümlerde ders veren deneyimli öğretim elemanlarımızla buluştular. Böylece gelecekteki meslekleriyle ilgili tercihlerini kolaylaştırmayı istedik. Önümüzdeki yıllarda bu uygulamayı İzmir ilindeki diğer Liselerin öğrencilerine de ulaşarak sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.