SİNEMA VE DİJİTAL MEDYA

İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde bu yıl dördüncüsü düzenlenen “İletişim Atölyesi” programı lise grupları için büyük bir fırsat oldu. 21 ve 22 Ocak tarihlerinde düzenlenen etkinlik, “Halkla İlkişler ve Reklamcılık”, “Haber ve Yayıncılık” ve “Belgesel ve Kısa Film” olmak üzere üç atölyede gerçekleşti.

Üniversiteli öğrenciler de destek verdi

60.Yıl ve TAKEV öğrencilerinin katıldığı etkinlikte, öğrencilerin medya ve iletişim bölümü hakkında ilk deneyimlerini kazanması ve üniversite ortamını tanıyıp gözlemlemesi hedeflendi. Katılan öğrencilere İzmir Ekonomi Üniversitesi öğrencileri de destek verdi. Ekibimiz, Sinema ve Dijital Medya alanında görevli öğrenciler ve editörleri ile kurgu odasında bir röportaj gerçekleştirdi.

Biri üç diğeri iki öğrenciden oluşan iki grup, bu yıl belgesel çekimi üzerine çalıştı. Hazırlanan belgesellerin içeriği, röportajda yanıtı aranan sorulardan biri oldu.

İlk grup, belgesel çalışmalarının ‘Balıkçılık’ üzerine olduğu, ikinci grup ile gerçekleştirilen röportajda ise “Gökdelenlerin Arasında Bir Köy” ün konu edinildiği belirtildi. Yanıtı aranan diğer iki soru ise, öğrencilerin etkinlikte hangi sebeplerle “Sinema ve Dijital Medya” alanında çalışmayı tercih ettiği ve bu etkinliğin onların geleceğine nasıl katkılar sağladığı üzerineydi.

“Sinema geçmişe dair tutkumuz”

Katılımcı öğrencilerin verdiği yanıtların çoğu, sinema tutkularının eski yıllara dayandığını dairdi. İzmir Ekonomi Üniversitesi, İletişim Fakültesi’nin düzenlemiş olduğu etkinliğin, öğrencilerin geleceğine etkili bir fayda sağlamış olduğunu katılımcılardan duymak, İzmir Ekonomi Üniversitesi için büyük bir gurur ve mutluluk kaynağı oldu.