25 Şubat Anla ve Keşfet etkinliği

25 Şubat Cumartesi günü imece mesele sürecinin ilk etkinliği Anla ve Keşfet 100'ün üzerinde katılımıcıyla gerçekleşti. imece ekibi olarak heyecanımızı heyecan katan heyecanlı katılımcılar görmek bizleri çok mutlu etti :) Beraber çıkaracağımız işlerin gücüne inancımız daha da daha da arttırdı!

Etkinliğin hedefi eğitim alanında belirlediğimiz meselelere dair bilgi vermek ve bu meseleler üzerine nasıl çalışacağımızı katılımcılara aktarabilmekti — ki 15 Mart’a kadar süren başvuru için gerekli hazırlıkları yapabilsinler.

Katılımcılara bu bilgileri kapsamlı şekilde verebilmek için yoğun bir program hazırladık. Ashoka Türkiye’den Zeynep Meydanoğlu sosyal girişimciliğe; Başka Bir Okul Mümkün’ünden Burak Ülman, Dem Dernek’ten Ayse Damla İşeri, Lala Eğitim’den Eray Erdoğan ve Otsimo’dan Zafer Elçik girişimcilik deneyimlerine; S360'dan Eren Öztürk, AÇEV’den Burcu Gündüz, ATÖLYE’den Engin Ayaz, Vehbi Koç Vakfı’ndan Seçil Kınay, Unlearn’den Ecmel Ayral meselelere dair paylaşımda bulundular. ATÖLYE ekibinden Ayşesu Çelik, Kerem Alper, Mert Çetinkaya insan odaklı tasarıma giriş yaptılar. (Mesele sürecinde takımlarla yapacağımız insan odaklı tasarım -tasarım odaklı düşünme olarak da kullanılıyor- çalışmalarını ATÖLYE ekibi ile birlikte yürüteceğiz.)

Daha fazla uzatmadan o günkü içerikleri nasıl ulaşabilirsiniz paylaşmak istiyorum. Buğra ile imece’nin yol haritasını anlattığımız sunuma şu bağlantıdan, ATÖLYE ekibinin insan odaklı tasarıma giriş yaptığı ve keşfet adımını kısaca anlattığı sunuma şu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Özgür’ün gözünden 25 Şubat nasıl geçti şu yukarıdaki videomuzdan anlayabilirsiniz :)

ÖNEMLİ NOT: Etkinlikte de sıklıkla belirttiğimiz gibi eğitim alanındaki meselelere başvuruda bulunacak birey ve takımların saha araştırması yapması gerekiyor. Saha araştırması esnasında kullanabileceğiniz kılavuza ve etkinlik gününün tüm videolarına bu hafta içi ulaşabileceksiniz; yeni bir medium postu ile paylaşacağız. Takipte kalın!

Like what you read? Give Duygu Kambur a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.