Öğrenciler University Innovation Fellows ile kampüslerini dönüştürüyor— 2

imece
imece
Nov 19, 2017 · 2 min read

GOOGLEPLEX

Medium serimizin ilkinde imece University Innovation Fellows (UIF) partnerliğini anlatmıştık. UIF programıyla Silikon Vadisi’ne giden üniversite öğrencilerinin Googleplex gezisinden izlenimleri paylaşmak isteriz. Google’da tüm gün dünyanın farklı yerlerinden “fellow”ların kendi okullarında ne gibi değişim projeleri başlattığına tanık olan öğrenciler, kendi projeleri üzerinde de çalışma fırsatı buldular. Google’ın üretim alanı olan ünlü “The Garage”ı gezen öğrenciler, gün boyu tasarım odaklı düşünce üzerine çalışmalar yaptılar. Öğrenciler Googleplex’in yanı sıra, Stanford Üniversitesi d.school’da pek çok farklı aktivite, panel ve workshop’a katılacaklar ve ilham alabilecekleri diğer fellow’lar ile tanışacaklar.

Silikon Vadisi buluşmasının parçası olarak Googleplex’i gezen öğrenciler, Google’ın “makerspace”i “The Garage”ı da deneyimlediler. The Garage’da, Google çalışanları pek çok aleti kullanarak üretim yapabiliyor ve yaratıcılıklarını kullanıyor.
UIF Silikon Vadisi gezisine giden öğrenciler Google Android heykeliyle fotoğraf çekmeyi de elbette ihmal etmediler. 🤖
Orhun geribildirim almadaki girişkenliğiyle bir Google Home Mini bile kazandı. 🎉
UIF öğrencileri yaratıcılıklarını kullanarak projeleri üzerinde çalışıyorlar.

UIF programıyla geleceğin liderleri olan öğrenciler bugünden karmaşık sorunlara yenilikçi çözümler üretmeye teşvik ediliyor. Amaç farklı disiplinlerden öğrencileri bir araya getirerek yaratıcı potansiyellerini en üst seviyeye çıkarmak ve öğrencilerimizin Silikon Vadisi buluşmalarından ilk izlenimleri de bunu doğrular nitelikte.

Öğrenciler dünyayı değiştirebilir! UIF manifestosu fikirler ve çaba harcayarak dünyayı değiştirebileceğimizi bize hatırlatıyor.

Kampüste değişim öncülerini yaratma hikayemizi takipte kalın!

imece

imece, değişim yaratan insanların ve kurumların toplumsal…

imece

imece, değişim yaratan insanların ve kurumların toplumsal, ekolojik ve kültürel meselelere çözüm üretmek üzere buluştuğu ve birlikte çalıştığı bir sosyal inovasyon platformudur.

imece

Written by

imece

imece Medium yayınındaki en güncel içeriklerimize medium.com/imeceplatformu sayfasından ulaşabilirsiniz.

imece

imece, değişim yaratan insanların ve kurumların toplumsal, ekolojik ve kültürel meselelere çözüm üretmek üzere buluştuğu ve birlikte çalıştığı bir sosyal inovasyon platformudur.