ДАЙДЖЕСТ

Чому технології й цифровізація — шлях до рівності

Люди застосовують технології, бо це спосіб працювати менше, а робити — більше. Коли працюється легко, то й робота кипить. Але де «перевага», там і «нерівність» — чи ні?

Vitali Bondar
Робота кипить!
3 min readOct 3, 2022

--

Автор колажу

Розум та спілкування допомогли нам замінити технологіями крихкі зуби, м’які нігті й не дуже міцні м’язи. Тож можна розглядати їх, технології, як спосіб здобути переваги над конкурентами в непривітному світі, і на цьому зупинитися. Та роздуми обов’язково заведуть нас далі.

«Господь людей сотворив, а Кольт їх зрівняв» — одне з найвідоміших рекламних гасел мимохіть підкреслює, що технології не тільки надають переваги, але й нівелюють їх. Хіба біблійна притча про бій між здоровенним зарозумілим Ґоліятом та кмітливим Давидом це не історія про перевагу технології (праща) у вмілих розумних руках (Давид) над грубою силою (Ґоліят)? Чи все ж це історія про рівність: груба сила поступається гострому розуму завдяки сміливому використанню простої, та ефективної технології?

У вересні сталося дві, на перший погляд, скромні, та знакові для українськомовної людини події у світі технологій: підтримка української в найкращому, на нашу думку, сервісі машинного перекладу DeepL, і розпізнавання українського мовлення в Microsoft Teams.

DeepL не просто добре перекладає, а ще й дає змогу користувачеві редагувати переклад, і миттєво змінює результати залежно від внесених правлень і зміни контексту. Якщо не лінуватися і трохи попрацювати, можна одержати надзвичайно притомні результати. Мало людей знають чужі мови на рівні рідної (годі казати про малознайомі мови), і сервіси на кшталт DeepL допомагають нівелювати цю нерівність.

Динамічні субтитри в Microsoft Teams дають змогу учасникам наради з вадами слуху бути її повноцінними учасниками. А в купі із відеозаписом транскрибування перетворює ці зустрічі з мертвого вантажу десь у хмарі на доступну для пошуку інформацію, що може стати цінним активом компанії. Записані із транскрибуванням «мітинги» доступні через сервіс Microsoft Stream, а результат транскрибування — у вигляді стенограми в текстовому файлі на вашому Sharepoint. Не встигли на нараду? Не біда: все можна швиденько перечитати, пробігтися пошуком, або просто подивитися зі субтитрами на швидкості x1,5.

Подібна функціональність будує міцний місток на шляху до інтелектуального управління інформацією (IIM). Технології для розпізнавання мовлення, як і для оптичного розпізнавання символів — без них неможлива повноцінна цифровізація. Інформація — це зміст того, про що довідався отримувач. Дані — це різні відомості, показники; форма представлення інформації, прийнятна для оброблення машиною. Інтелектуальне управління інформацією відштовхується від однакової важливості й інформації, і даних. IMM — стратегія, що веде до перетворення інформації на повноцінний актив компанії.

Про це докладніше в статті «Шлях до інтелектуального управління інформацією: від ECM до розумних рішень» ←

Метадані — ключ до переходу від концепції зберігання до концепції прикладного використання. Створення й налагодження роботи з метаданими дасть змогу працівникам знаходити інформацію в численних сховищах, збільшить спроможність організації ефективного керування інформаційними активами.

Ось чому Konica Minolta пропонує клієнтам платформу управління документами на основі метаданих M-Files. M-Files полегшує пошук і використання інформації, а отже підвищує продуктивність і покращує якість роботи. Її механізм пошуку на основі штучного інтелекту й автоматизованих правил сканує великі обсяги старих та нових даних, як в M-Files, так і на зовнішніх сховищах, для виявлення контенту, зокрема «прихованих даних».

До речі, M Files нещодавно представила новий користувацький «настільний» інтерфейс однойменної платформи. Усі деталі та строки в новині за посиланням

Вересень майнув в історію, перед нами вже жовтень. Що ж, це теж чудовий місяць для того, щоби осідлати хвилю цифровізації. Не проґавте, раптом ви ще ні.

Люди застосовують технології, бо це спосіб працювати менше, а робити — більше. Ось чому цифровізацію не спинити. Цифровізація дає всім однакові переваги: чи ваша організація маленький «давид», а чи потужний «ґоліят». Чи не це справжня рівність?

Коли на озброєнні гарна стратегія, у руках добрі інструменти й поруч надійний партнер — робота кипить. «Робота кипить!» — так ми назвали цей журнал на Medium, де ви знайдете деякі з перелічених та інші публікації, та на який запрошуємо вас підписатися.

Нехай ваш бізнес буде в «хмарі», а українське небо — безхмарним. До наступного дайджесту!

--

--