Як працювати і вчитись паралельно? Part 1

Історії 3-х наших іннокодівців, які поєднали навчання і роботу в Innocode

Як захищати диплом і потім приходити в офіс втілювати проекти? Ми поговорили з нашими недавніми випускниками — Ruby Dev Надією, QA Юрою та iOS Dev Степаном, які буквально на днях захистили свої дипломи бакалаврів!

Надія, Степан, Юра

Чому ви вирішили працювати ще до закінчення універу?

Надія: Спонукала ситуація серед одногрупників :) Всі люди, які найбільше розуміли що роблять і мали найкращі здібності до програмування почали іти десь так після другого курсу на роботу. А я чим гірша? :D От і підівчилася трохи і почала працювати після третього курсу. Мені майже 21 рік.

Юра: Працюю з 2-го курсу, з 18 років. Зараз мені 20. Що спонукало? Я хотів мати власні гроші. Відповідно, я вчився на комп’ютерних науках, і мені було гріх не спробувати попрацювати за фахом.

Степан: мав трабли з навчанням на 2 курсі. Взяв собі академвідпустку і пішов працювати на шахту, щоб заробити на MacBook і почати кодити. Працюючи на шахті, зрозумів що все життя так тривати не може, хоча було весело, є що згадати;). Відсутність грошей у студента і невизначеність того що робити далі, та й взагалі чим займатися по життю — все це спонукало мене піти в ІТ-сферу. Адже яка б ситуація не була в країні — твої знання ніхто не вкраде і вони завжди залишаться при тобі, в твоїй голові.

Юра, щасливий, з дипломом)

Що стало “відправною точкою” в прийнятті рішення?

Надія: Відчуття “я не знаю, що я тут роблю і навіщо на це витрачаю стільки часу” в університеті + курси Півораку стали просто вибуховою комбінацією :)

Юра: Я бачив, як деякі мої друзі в свої 24 роки вже дуже успішні, мають роботу, свою машину і таке всяке. І подумав, що я не гірший.

Степан: Хотів чим скоріше увійти в ІТ сферу. Відсутність конкретної перспективи після закінчення навчання, теж далася взнаки.

Як ви шукали роботу? Чи вона вас сама знайшла?

Надія: В моєму баченні найкращим способом шукати роботу були курси при ІТ-компаніях. Тому десь з середини третього курсу почала моніторити пропозицію взагалі і якось натрапила на оголошення про Ruby Summer Course від pivorak. Подумала: “Чому б і ні?”, і сіла вчити Ruby :D Після того все закрутилося: теоретична частина, практична частина, пошук роботи. Але насправді вважаю, що робота мене (майже) знайшла сама — то було велике щастя практикуватися в Іннокоді під керівництвом Володі Свередюка і потім таки потрапити сюди ❤

Юра: На 2-му році навчання мені вдалося потрапити на безкоштовні піврічні курси “Аналітика великих баз даних” при ІТ-компанії, і звідти мене взяли на роботу. Я до речі, нікому не раджу йти на платні курси, бо це комерція, хіба ти себе якось надзвичайно зарекомендуєш, і тебе візьмуть на роботу. Найкращий шлях — спробувати потрапити на безкоштовні. Причому, зі мною на тому ж курсі був хлопець з будівельного факультету, далекий від ІТ, який за 2 тижні набив базу і його відібрали (далі він теж залишився працювати). Загалом від рішення що все, час шукати роботу до першого робочого дня в мене пішло 1,5 років самостійного навчання (з 11 класу) — загалом десь по 2 год в день приділяв цьому увагу.

Степан: Роблячи свої iOS-проекти та заливаючи на їх на GitHub, за рік часу зрозумів що вже можна йти в комерцію. На курси не ходив, тому щось конкретно про них казати не можу. Знайшов роботу просто: побачив вакансію на работа.юа., і не думаючи відразу подав своє резюме. І загалом мене взяли в Іннокод на проект Superlocal iOS-Devом, так як мав свої подібні news проекти.

2017: коли ти студент Ruby курсів і 2018: коли ти лектор Ruby курсів

Як працюється в команді? Чи замало знань і чи велике навантаження? Чи вже вільно себе почуваєте?

Надія: Працюється добре :) Думаю саме через хороше ставлення команди до того, що я студент і маю купу стресу на сесіях мені вдалося поєднувати роботу і навчання. Думаю всі вважають, що знають замало, ні? :D Якщо складається враження, що знань вже досить — от тоді точно є проблема. Важко визначити саме поняття рівня. Як на мене, якщо я нікого не розчаровую, не підводжу, роблю все у визначені терміни і немає потреби переробляти після мене мою роботу — це вже адекватний рівень джуніора. І поки ніхто не говорив протилежного про мою роботу — вважатиму що рівень таки є :D

Юра: Це вже моя не перша робота, тому все ок) Та й ніколи не було проблем з роботою в команді)

Степан: Рібята і дівчата легкі в спілкуванні, розуміємося з півслова. Я в принципі люблю багато говорити і по темі і не по темі. Тому часто розбавлємо робочий коктейль різними розмовами та жартами;) Напрягів немає, який б складний проект не був — розібравшись в ньому, почуваєшся комфортно. Знань завжди замало яким би ти скіловим не був, тому що це є специфіка ІТ сфери — завжди з’являється щось нове і тобі треба з цим рахуватися.

Коли ти успішно пройшов випробувальний термін в Innocode

Як ви обирали ким стати?

Надія: Не скажу, що у мене є цікаві історії, пов’язані з вибором професії :D Завжди цікавилася великою кількістю різнопланових речей, тому обрати щось було складно. Навіть ЗНО здавала такі, які покривають найбільшу кількість можливих варіантів вступу. Зрештою, обрала комп’ютерні науки в НУ ЛП і, оглядаючись назад, можу з впевненістю сказати, що вибором залишилася задоволена. Як мінімум, я ж тепер за спеціальністю працюю :D

Юра: Насправді, я намагався програмувати з 9-го класу. І у виборі дуже спонукало моє оточення — як я казав, друзі старші за мене вже працювали в ІТ, тому я не вагався куди йти.

Степан: Хотів кодити без напрягів — тому вибрав iOS, де все чотко та зрозуміло. Плюс порада друга теж зіграла свою роль.

Чи іннокод твоя перша робота, скільки часу ти тут вже працюєш?

Надія: Іннокод є моєю першою повноцінною роботою і працюю я тут вже майже рік.

Юра: Іннокод вже моя третя компанія. Прийшов я сюди вже на middle QA, і в листопаді буде рік як я тут працюю.

Степан: Так, перша. Працюю рік і 3 місяці.

Чи були складності в тебе, як студента з інтерв’ю? Чи важким було тестове завдання?

Надія: Не думаю, що конкретно для студентів є в інтерв’ю особливі складнощі. Думаю в кожної людини є переживання, теми, які вона знає гірше і запитання, про які вона не дуже задумувалася. Скажу тільки що для мене найскладнішим було написання резюме — бо досвіду роботи і великої кількості пристойно освоєних технологій не було, от і не було зрозуміло про що взагалі писати.

Юра: Тестового завдання не було, але був тестовий день. Я прийшов, мені розказали про тімку, QA Lead провів онбордінг на 1 годинку, розказав що треба зробити. Завдання полягало в документації проекту: я виписував якісь misunderstandings, issues проекта, баги з якими зіткнувся та які тест-кейси проводив. Було не напряжно, справився за декілька годин, якщо взяти разом.

Степан: з тестовим завданням є ціла смішна історія, про яку навіть створили окремий пост :) — https://bit.ly/2wtu794. З інтерв’ю взагалі проблем не було — пройшло легко та весело)

Надія тут ментор школярів під час Rails Teens

Що вам найбільше сподобалось/ приємно здивувало в іннокод?

Надія: Обожнюю Іннокод через домашню атмосферу :) Здивувало як в колектив прийняли (принаймні відчувалося це саме так) людину, яка просто практичну частину на курсах проходить :D

Юра: Тут дуже залежить індивідуально до людини, що саме їй пріорітетніше на даному етапі. Я коли прийшов, то були важливі деякі моменти, які мене в той час задовільнили, а саме: проект (структура і те над чим буду працювати), а з часом і проекти (я займаюсь різними тасками на різних проектах, це цікаво і дає можливість розвиватись і набивати скіл мультитаскера, що завжди буде актуально) + трушний гнучкий графік, менеджмент та основне — це коло людей з якими я працюю :)

Степан: Те що в першу чергу тут до тебе ставляться, як до особи в якої теж є свої потреби та проблеми. Люди які мені імпонують як особистості — в коженого є якась ізюминка. Можливість працювати віддалено, хороший соціальний пакет. Рев’ю кожні пів року. Офіс-вілла де переплетені багато стилів з різних епох допомагає мислити креативно.

Коли пройшов випробувальний і отримав своє горнятко) Вгадайте чиє?)

Для тих, хто дочитав аж сюди — бонус:) Частина 2-га інтерв’ю ось тут — https://bit.ly/2uuYhJ4


А ще:

Надихаюча історія про те, як працювати подорожуючи — https://bit.ly/2l9RRKd (ще одна наша Надійка в Таїланді)

Ось про актуальні вакансії в Innocode — https://bit.ly/2KUodUU

Наш канал про проджект-менеджмент на youtube — https://bit.ly/2uu1SGx

Wanna know even more about us? Let’s stay in touch on Facebook.