Intexcoin ICO Süreci Hakkında

Intexcoin Editor
Sep 12, 2018 · 2 min read

Merhaba değerli intexcoin topluluğumuz,

Intexcoin 2016 yılında Türkiye’de ve Türkler tarafından kurulmuş ilk ve hala tek kripto paradır. 3 yıllık bu süreçte çok çalıştık ve bir çok ilki birlikte başardık. Şimdi de başka bir ilki hep birlikte gerçekleştirebilmek için yola çıkmış bulunmaktayız.

Eylül ayının ilk haftasında, Malta’da faliyet gösteren ICO danışmanlık firması olan Intelliblock ile İstanbul’da sözleşme imzaladık. Bu sözleşme kapsamında Intexglobal olarak Malta’da şirketleşerek projelerimizin teknik alt yapısı ile birlikte Malta devleti tarafından kabul edilmiş yasal uyumlulukların ve şartların sağlandığı global bir ICO yapacağız. Malta bilindiği gibi ICO, Blockchain ve kripto para marketleri için çıkardığı yasalarla dünyanın Kripto para merkezi olma yolunda ilerlemektedir. Bu yasalar ile oluşturulmuş ICO ve Blockchain projeleri, daha güvenli bir yasal zemin sağladığından yatırımcılarıda koruma altına almaktadır. Amacımız projelerimizi global birer proje haline getirmektir. Bunun için Intexglobal olarak projemizin ICO sürecini Malta üzerinden gerçekleştirerek siz değerli yatırımcılarımızı ve projemizi koruma altına alıyor ve global bir proje yaratmanın ilk adımlarını atıyoruz.

Intexglobal Malta, aynı zamanda bir ICO danışmanlık şirketi olarak, Türkiye ve dünyadaki diğer projelere ICO hazırlayabilmek üzere yasal statüde kazanacaktır. Böylelikle bir çok farklı projeyide gerçekleştirebileceğiz dolayısı ile var olan projelerimize olan güveni arttırarak projelerimize değer katacak ve sürdürülebilirlik için sağlam bir zemin sunmuş olacağız.

Önümüzdeki ICO sürecinden kısaca bahsedecek olursak Intexcoin ve Intelliblock arasında yapılan partnerlik anlaşmasından sonra projelerimiz için Whitepaper yazılımına başlanmıştır. Whitepaper ve diğer teknik dokümantasyonların tamamlanmasının 4–6 ay kadar süreceği öngörülmektedir. Üç farklı kapsamda yazılacak olan teknik dokümantasyonlardan özet bilgileri içeren sürümü olan Promo-Whitepaper (Onepager) şu an hazırlanmaktadır ve yakın bir tarihte duyurulacaktır. Ardından diğer teknik dokümantasyonlar hazırlanacak ve son olarak yaklaşık 40–50 sayfalık Whitepaper yayınlanacak ve içinde projenin amacı, yol haritası, ekip bilgileri, Token ekonomisi, Token dağılımı, fonlama dağılımı ve hukuksal konuları ayrıntıları ile barındıracaktır. Ayrıca, yatırımcı açısından ICO sürecinde ki coin alış değerleri, nasıl yatırım yapacağı ve daha önceden coin almış olan yatırımcıların coin transfer protokolleri bu son Whitepaper sürümünde yer alacaktır.

Projelerimizin konseptlerinin hazırlanması, ICO sürecine çıkılması ve projelerin tamamlanması süreçleri için sektörün gereklerini yerine getirerek yolumuza devam ettiğimizi ve edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Hedefimiz tüm bu sürecin devamında Intexcoin, Coinmarketcap gibi global listeleme sitelerinde ve global kripto para marketlerinde yer almasını sağlayarak açık bir ekosistem haline getirmektir.

Saygılarımızla,

Intexglobal

intexcoin

a new economy driven by the economy

  Intexcoin Editor

  Written by

  News Editor at Intexcoin

  intexcoin

  intexcoin

  a new economy driven by the economy