ITTA
ITTA NGO
Published in
3 min readFeb 27, 2018

--

EVS: інструкція з використання

European Voluntary Service (EVS) — це програма Європейської комісії, яка дає змогу молодим людям взяти участь у волонтерському проекті закордоном.

Зазвичай, волонтери за проектами EVS працюють у сферах культури, спорту, охорони довкілля, займаються з дітьми тощо.

Залежно від тривалості існують 2 типи проектів: короткострокові (від 3 тижнів до 2 місяці) і довгострокові (2–12 місяців). Короткострокові проекти можливі лише, якщо до них залучено 10 і більше волонтерів або людай із особливими потребами.

Програма розраховано на молодих людей віком від 17 до 30 років, які хочуть спробувати міжнародне волонтерство, дізнатись більше про суспільні проекти й пожити в іншій країні.

У проекті EVS волонтер може брати участь тільки один раз за життя. Винятком є короткострокові проекти — після них можна взяти участь ще в одному довгостроковому, але загальна тривалість обох проетів не може перевищувати 12 місяців.

Зазвичай, участь в проекрамі EVS безкоштовна. Але в окремих програмах волонтер сплачує самостійно незначну частину (до 10%) транспортних витрат.

Крім транспортних витрат, програма покриває витрати на проживання, харчування і медичне страховання. Також волонтер щомісяця отримує кишенькові гроші, сума яких різниться в задежності від країни, в якій відбувається проект.

Добре звучить? Тоді вперед шукати проект!

Ось кілька способів знайти проект мрії:

1. Через каталог проектів, якщо точно знаєш, чого хочеш, який напрям роботи тебе цікавить і які компетенції хочеш здобути.

2. Якщо ти вже знаєш зарубіжну недержавну організацію (НДО), у якій було б цікаво попрацювати, можна зв’язатися з ними та дізнатись, чи не мають вони проектів для волонтерів з України.

Якщо ти знайдеш проект за допомогою одного з цих способів, май на увазі, що також необхідно буде знайти українську НДО, яка б була твоєю відправляючою організацією.

3. Найбільш простий шлях — знайти українську НДО, що відправляє волонтерів на EVS, та дізнатись, над якими проектами вони зараз працюють. Інформацію про проекти, для яких шукають учасників, часто можна знайти на сторінках організацій в соціальних мережах.

Знайшовся проект мрії! Що далі?

Далі необхадно буде подати заявку, яка, зазвичай, складається з резюме (CV) та мотиваційного листа.

Бажано, щоб резюме стисло, але повністю ілюструвати твої академічні та кар’єрні досягнення, додаткові види діяльності й проекти, у яких ти брав участь, знання мов. Але вирішальним в процесі відбору буде твій мотиваційний лист, тому до його написання варто віднестися серйозно. В листі треба пояснити чому ти обрав саме цей проект, які якості роблять тебе ідеальним кандидатом та чого ти хочеш навчитись на проекті.

Фінальна настанова.

Ти і твій проект можете знайти один одного з першого, десятого, а то й з тридцять першого разу. У мене був останній варіант, тому з власного досвіду знаю, про що пишу.

Тому вір і не здавайся! ….. і продовжуй писати мотиваційні:)

--

--