“Bence siz kaliteli müzik ve iş konusunda bir yerde referans pozisyonundasınız.”

iyisahne’de her başarılı rezervasyon bizim için ayrı bir neşe kaynağı; bu seferki iş birliğimizde ise bizi neşelendiren başka şeyler de oldu. Hollanda’da yaşayan Münevver Hanım, Gökova’daki düğün yemeği için Datçalı sanatçımız Zeynep Demirkan ile anlaştı. Bu iş birliği sanatçılara erişilebilirlik problemini ortaya kaldırmaya başladığımıza dair çok güzel bir örnek oldu:).

Düğün yemeği etkinliğinizin en başından başlayalım mı? Sitemizi ziyaret etmeye nasıl karar verdiniz?

Sitenizi internetten müzik grubu ararken tesadüfen buldum ve böyle bir siteye muhtemelen kaliteli müzik yapan kişilerin başvuracağını düşündüm.

Özel bir gün için karar vermek sanırım epeyce zordur. Karara varana kadar başka yerlerle de görüşmeleriniz olmuş muydu?

Yurt dışında yaşadığımız için çevremizde bu konuda bize yardımcı olacak kimse yoktu. Düğün yemeği hazırlıklarını yaparken müzik konusunda karar vermek çok kolay olmadı. Tercihlerimiz birçok özelliği tek bir müzik grubunda bulmak zor oldu. Aradığımız özellikler oldukça netti. Kaliteli müzik yapması, Türk ve yabancı misafirlerimizin keyifle dinleyebileceği bir repertuvara sahip olması. Bu repertuvarında eğlenceli ve aynı zamanda insanı dinlendiren parçalar içermesini istedik.

Sizin durumunuzda olabilecek olan kullanıcılarımız için sizden; etkinliğe hazırlanışınızı, yer çeşitliliği ile dolu etkinliğinizin detaylarını dinleyebilir miyiz?

Bu süreçte müzik seçimi bence çok önemli, eğlencenin akışını yaptığınız seçim belirliyor. Düğün yemeğimizde müziğin bize ve misafirlerimizin müzik zevkine hitap ediyor olması, bu konunun olmazsa olmazıydı bizim için. Mekan konusuna da değinmemek olmaz. Biz mekan olarak kendi bahçemizi tercih etmiştik ve bütün klişelerden uzak durmaya çalıştık; pasta ve sandalyelerin süslenmesi gibi olaylara girmedik. Çünkü biz çift olarak doğal ve samimi ortamları tercih ediyoruz.

Herkesin hemfikir olduğu bir konu; kaliteli müzik değen etkinlik güzelleşiyor. Etkinliğini başarılı bir şekilde atlatmış birisi olarak, size uygun sanatçıyı bulabilmek için neler yaptınız?

Sanatçının icra ettigi müzik türü, kullandığı enstrümanlar ve müzik eğitimi bizim önem verdiğimiz kriterlerdi. Bunları göz önünde bulundurarak bir karar varmaya çalıştık.

iyisahne’yi kullanmış biri olarak sizce biz en çok neye iyi geleceğiz? 🙂

Bence siz kaliteli müzik ve iş konusunda bir yerde referans pozisyonundasınız. Ödemelerin ve iletişimin sizin aracılığınızla yapılıyor olması da müşteri gözünden oldukça güven veren bir sistem.


Originally published at www.iyisahne.com on February 4, 2017.