İzmir Adliyesi’ne terör saldırısı. Ya o kahraman polis olmasaydı

İzmir Bayraklı’da bulunan İzmir Adliyesi yakınındaki patlama meydana geldi. Patlamanın bomba yüklü araçla gerçekleştirildiği bildirildi. Patlamanın ardından iki teröristle çatışmaya giren polis, teröristleri öldürdü. Bir polis ile bir adliye çalışanı şehit oldu.

İzmir Adliyesi’nin hakim ve savcıların kullandığı C Kapısı önüne mesai çıkışı sırasında bomba yüklü araçla gelen 3 teröristi güvenlik güçleri fark etti. Güvenlik güçleri müdahale edince teröristler bomba yüklü aracı infilak ettirdi.

Patlama anı kamerala şöyle yansıdı:

Adliyenin yanı sıra iş merkezlerinin de yoğun olduğu bölgedeki binalarda büyük hasar meydana gelirken, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma çıktı.

Teröristlerden 2’si olay yerinde ölü ele geçerken, diğer terörist kaçtı.

Şehit polis Fethi Sekin’in kahramanlığı

İzmir adliyesi önünde gerçekleşen hain saldırıda canı pahasına insanların hayatını kurtaran kahraman polis Fethi Sekin büyük bir facia yaşanmasını önledi. Şehit trafik polisi Fethi Sekin’in, Adliye önündeki bölgede görevliydi.

Eğer teröristleri farkedip silahına sarılmasaydı, teröristler yanlarında getirdikleri külliyetli miktarda mühimmatla (İki kaleşnikof tüfek, 8 adet RPG-7 fişeği, 8 adet el bombası) büyük bir katliam gerçekleştireceklerdi.

İşte Fethi Sekin’in teröristlerle çatışmaya girdiği anların görüntüsü:

Saldırıda yaralanan 11 kişi ambulanslarla çevredeki hastanelere götürüldü.

Çatışma sırasında Adliye’nin üçüncü katından gelişmeleri seyreden mübaşir Musa Can da, kurşunlara hedef olarak şehit oldu.