Inglise keele tunnid ja kohtumine Mondo Tarkusefondi lastega

Maarja Hallik
Karmaretk Birmas
Published in
3 min readDec 29, 2018

Olen peaaegu iga tööpäeva hommik inglise keele tunde läbi viinud CRED töötajatele, abilistele ja paarile kohalikule (ehk siis mitte lastele, vaid täiskasvanutele ja noortele). See oli üks Luant Moni ja Naw Khami soove. Mõtlesin, et jagan teiega mõningaid pilte ja videosid.

Dialoogi harjutamas. See on üks paljudest asjadest, mida oleme teinud. Olen püüdnud õpilasi võimalikult palju panna rääkima ja hääldust harjutama. Lisaks on meie lemmikud olnud iSL Collective veebilehelt pärit videomõistatused (vt https://en.islcollective.com/video-lessons/) ning Youtube’st olen leidnud algajatele väga lahedaid videotunde, nt Gogo English, mis on algajatele super, ja Oxford English videod.
Teaduse teemalist esitlust ette valmistamas, mille jaoks pidid valima ühe teema, selle kohta lugema ning siis seda teistele tutvustama
Ettekanded — vaieldamatult üks suuremaid ja raskemaid tegevusi, mille ette võtsime. Ettevalmistus toimus 3 päeva jooksul.
Ükskord, kui katsetasin, kuidas QR koodiga mängu leidmine välja tuleb… (ja nüüd avastan, et olen thavlil sõna “please” juures “e” lõpust ära jätnud või äkki lihtsalt kustutanud? :O)
Siin ka video. Ülejäänud playlist: https://www.youtube.com/playlist?list=PLAh2H4194ltMHgY9FdrHTlrg1WkaKHuYS

Lisaks õnnestus mul hiljuti kohtuda Mondo Tarkusefondi lastega, keda hetkel on üheksa. Eesmärk oli kuulda, kuidas neil läheb ning küsida neilt mõningaid küsimusi. Selle asemel, et igaühega eraldi intervjuu teha, printisin küsimused välja ja Naw Kham aitas need tõlkida ka šani keelde, kuna ma polnud kindel, kuivõrd lapsed inglise keelest aru saavad. Minu suureks üllatuseks said nad aru väga hästi ning koguni hakkasid inglise keeles vastuseid kirjutama kuigi rõhutasin, et nad võivad kirjutada šani keeles, kui see neile lihtsam on. Mya Lu käis abis tõlkimas ja pilte tegemas.

Peale küsimustele vastamase ja enda protree või kodukoha joonistamise rääkisime ka veidi prügist ja selle sorteerimisest ning palusin neil mõelda tulevikuks ideid, kuidas ja mida nemad saaksid teha õpilaskodus või Namlanis. Töötuba jäi küll poolikuks, aga tundus, et neil oli siiski huvitav. Eriti läksid peale video kaevandamisest — püüdsime aru saada, kust tuleb alumiinium — ja video sellest, kuidas vanadest asjadest saab uusi meisterdada.

Mondo Tarkusefondi lapsed Myanmaris

Selleks korraks kõik. :)

Maarja

--

--