Meetup #16 HoLolens & Mikroserwisy

17 październik 2018 @ Bohomass Lab

Mariusz Magdziarz
Kielce Java
3 min readOct 2, 2018

--

Talk #1 “Unity & HoLolens — perfect marriage” by Sebastian Komorowski

Abstract

Technologia Rozszerzonej Rzeczywistości zaczyna wypełniać naszą codzienność. Łączenie świata rzeczywistego z obrazem generowanym komputerowo wykorzystywane jest już nie tylko w rozrywce, ale również w przemyśle.

Rozszerzona Rzeczywistość zapewnia jedne z najbardziej ekscytujących możliwości — ogromny potencjał jest niemal ograniczony tylko przez ludzką wyobraźnię. Wszystkich, których fascynuje technologia AR zapraszam na moją prezentację, podczas której przedstawię w przyjazny sposób jak buduje się aplikację na okulary Microsoft HoloLens przy pomocy technologii Unity3d.

Bio

Programista z ponad 10 letnim doświadczeniem, prywatnie ojciec i entuzjasta dobrej kawy. Od roku pracuję jako Specjalista AR/IoT w Transition Technologies PSC. Pasjonat nowych technologii i tworzenia gier z wykorzystaniem Unity. W wolnych chwilach lubię uprawiać sport i posłuchać dobrej muzyki.

Talk #2 “Mikroserwisy, wszędzie mikroserwisy” by Kuba Marchwicki

Abstract

“Micro Service Architecture is an architectural concept that aims to decouple a solution by decomposing functionality into discrete services. Think of it as applying many of the principles of SOLID at an architectural level, instead of classes you’ve got services” — teraz wszyscy to znamy, wszyscy o tym mówią, niektórzy z powodzeniem stosują.

Ale… od teorii do praktyki jest długa i zawiła droga, wiele podejść, mnóstwo kroków pośrednich. W tej prezentacji, chciałbym pokazać kilka scenariuszy w których “mikroserwisowy sposób myślenia” pozwolił nam wyjść z problemów w systemach legacy: duplikując istniejące funkcjonalności, budując proxy do istniejących systemów, zarządzając szeregiem systemów typu embedded, stopniowo migrując aplikację z jednej technologii na inną, z jednego języka na inny, tworząc nowe usługi obok istniejących, klasycznych big ball of mud. Bowiem mikro serwis to nie tylko szereg małych aplikacji w Spring Boot gadających ze sobą po HTTP — to sposób myślenia o problemach w skali mikro i platforma do dyskusji o rozwiązaniach tam gdzie one przynależą: w biznesie, w infrastrukturze itd.

Bio

Programista od kilkunastu lat, architekt od kilku, analityk czasami, konsultant jak trzeba, manager z wyboru, trener z zamiłowania, wannabe entrepreneur z marzeń, lider Java User Group w Gdańsku. Jest spora szansa, że nic z tego nie robię dobrze, ale próbuje… i wyciąga wnioski z porażek. Złośliwi mówią, że nie umie programować, ale miewa niezłe pomysły.

Zdjęcia

Sponsorzy

Sponsorem założycielskim JUGa jest Virtus Lab.

Sponsorem wydarzenia jest firma Transition Technologies — software house zajmujący się dostarczaniem profesjonalnych usług informatycznych.

Licencje na IDE sponsoruje Jet Brains: twórca najlepszego IDE do Javy na świecie :)

Książki z katalogu Manning dla uczestników Meetupu.

--

--