Rekabetli Çarşamba

Hafta ortasında dizilerin rekabeti tartışma programlarının önüne geçti ve 3 Ağustos’ta Sosyal TV’nin 1.si Aşk Laftan Anlamaz oldu! No: 309 da geçtiğimiz 3 haftaki sırasını koruyarak yarışı 2. sırada tamamladı. Seviyor Sevmiyor ise yeni bölüm yayınlamamasına rağmen sosyal medyada konuşularak listeye 5. sıradan dahil oldu.

Gündemin etkisiyle darbe girişimi ve arkasındaki detaylar, Karşıt Görüş ve Türkiye’nin Gündemi programlarının konukları ile sosyal medyada da tartışılmaya devam etti.

Aşk Kıpırtıları

6. bölümüyle ekranlara gelen Aşk Laftan Anlamaz’da Hayat ve Murat ikilisinin yakınlaşmaları ile Murat’ın itirafı konuşuldu. Sarhoş olan Hayat’ın “Beni sakın bırakma Murat.” demesi ve Murat’ın da “Sen hiç gitme!” diyerek dizinin haftalık hashtagini dizi içinde kullanması izleyicilerin ürettikleri içerik oranını arttırdı. Zirve anında dakikada 326 tweet alan dizi, %60 pay oranını yakalayarak günün birincisi oldu. Bölüm sonunda Didem’in hamile olduğunu söylemesi de gecenin paylaşımları arasında öne çıkan anlardan oldu.

Var Mısın İddiaya?

No:309’da bir bölüm daha Lale ile Onur’un tatlı inatlaşmalarıyla geçti. Lale ile Onur’un bebeğin cinsiyetiyle ilgili iddiaya girmesi üzerine, dizinin Twitter hesabından “Bebeğin cinsiyeti konusunda tartışmalar sürerken sen de #benimhissettiğim etiketiyle yorumlarını paylaş! ;)” diyerek izleyicilerin de tahminlerini bu haftaki hashtag ile paylaşması sağlandı. Dizi 3 haftadır 2. sıradaki istikrarlı yerini korudu. Lale’nin kıskandırma çabalarına ve Onur’un özgüvenli tavırlarına da izleyiciler paylaşımlarında yer verdi.

Haftaya İnşallah

ATV’nin 3 hafta önce 4. bölümüyle ekranlara gelen dizisi Seviyor Sevmiyor, bu hafta da sevenleriyle buluşamadı. 15 Temmuz darbe girişimi sonrası hassas günlerden geçtiğimizi dile getirerek anlayış bekleyen dizi, “Haftaya kavuşmak üzere.” diyerek izleyicilerine sabırlarından ötürü teşekkür etti.

İzleyicilerin bir kısmı “şu bir hafta çabuk geçsin” ve “çok özledim deli gibii” diyerek sabırsızlıklarını ve özlemlerini paylaşırken; bir kısmı da “seviyor sevmiyor kaç haftadir yok bu nedir ya” ve “verecekseniz verin artık yeni bölümü” diyerek isyan etti. Dizi bu hafta da izleyicilerinin gözünü yollarda bıraksa da paylaşımlarla Sosyal TV’de ilk 5’e girmeyi başardı.

Siyaset Rüzgarı

Didem Arslan Yılmaz’ın Çarşamba gününki programında Ersan Şen, Eray Güçlüer, Ferhat Ünlü, Erhan Afyoncu, Mehmet Sarı, Ali Er ve Cahit Özkan ile Genelkurmay ve MİT’in Cumhurbaşkanlığına bağlanması ve FETÖ ile mücadelenin geleceği konuşuldu.

Balçiçek İlter’in programı Karşıt Görüş’te ise darbenin arkasındaki ABD ihtimali ile FETÖ’nün yargıdaki kumpasları konukları Oral Çalışlar, Nedim Şener, Merve Şebnem Oruç ve Orhan Bursalı ile değerlendirildi.


Feragatname

Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 03 Ağustos 2016 gününün Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.