Sosyal TV’de Kuş Bakışı 15–21 Ağustos Haftası

Haftalık sıralama belli oldu!

Türkiye’nin Gündemi, programa konuk ettiği katılımcılarıyla bu hafta boyunca Sosyal TV’de en çok konuşulan yapımlardan oldu ve %13.64 ile pay oranını geçen haftaya göre arttırarak 2 basamak yükseldi. Program haftayı 1. sırada kapattı.

Türkiye’nin Gündemi’nin haftalık sıralamada 1. sıraya yükselmesi, yayın günlerini 1. tamamlayan Aşk Laftan Anlamaz ve Seviyor Sevmiyor’un haftalık sıralamadaki yerini etkiledi. Aşk Laftan Anlamaz %12.38 pay oranıyla 2. sıraya, Seviyor Sevmiyor ise %8.1 pay oranıyla 3. sıraya geriledi.

Aşk Laftan Anlamaz’da Hande Erçel ile Burak Deniz’in oyunculukları ve fiziksel özelliklerinden bahseden izleyiciler, aynı zamanda yeni yayınlanan fotoğraflardan paylaşarak yeni bölüm ile ilgili tahminlerde de bulundular.

Seviyor Sevmiyor bu pazar yayın gününde Sosyal TV’de 1. olurken, geleneksel reytinglerde de (Total 5.53, AB 5.71, ABC 5.68 reytingle) bu yazın en yüksek sonuçlarını alarak tüm gruplarda 1. oldu.

İzleyicilerin bazıları dizi ile ilgili genel beğenilerini ifade ederken bazıları da Deniz-Tuna-Yiğit arasındaki ilişki ve olası aşk üçgeni ile ilgili görüşlerini belirttiler.

İlk bölümü ile 18 Ağustos’ta izleyici karşısına çıkarak yayın gününde Sosyal TV’de 1. gelen Bodrum Masalı, %7.39 pay oranı ile haftalık sıralamaya da 4. sıradan giriş yaptı. İlk bölüm ve tekrarı üzerine olumlu yorumlar yapan izleyiciler, Alperen Duymaz’ın oyunculuğunu ve Ateş karakterini beğendiklerini de paylaşımlarında ifade ettiler.

Fatih Portakal’ın ekranlara dönmesiyle izleyici paylaşımlarını arttıran FOX Ana Haber, haftalık sıralamada 5. oldu ve içerik üretenler %55 oranında erkeklerden oluştu.

Ekranların sabah haberleri denilince akla gelen ve Sosyal TV’de de oldukça başarılı sonuçlar elde eden isimleri İsmail Küçükkaya ve İrfan Değirmenci yeni yayın dönemine bu hafta aynı anda başladı. İsmail Küçükkaya haftalık sıralamayı Çalar Saat ile 14. sırada tamamlarken, İrfan Değirmenci, Günaydın ile hemen arkasından 16. sıradaydı.

Aramıza katılan bir diğer yeni dizi olan Rüzgarın Kalbi de, yayın gününde Sosyal TV’de 1. olurken haftalık sıralamaya 12. sıradan giriş yaptı. Twitter Türkiye Trending Topic’lerine de giren #RüzgarınKalbi etiketi 4 saat 1 dakika gündemdeydi ve 13.3 milyon kez izleyicilerin Twitter akışlarında yer aldı.


Feragatname

Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 15–21 Ağustos 2016 tarihleri arasındaki Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.