Sosyal TV’de Kuş Bakışı 3–9 Ekim Haftası

Sosyal TV’de geçen haftaya kuş bakışı baktığımızda diziler ve haber programlarının ön planda olduğunu görüyoruz.

Kiralık Aşk rakip tanımıyor! Dizi, haftalık Sosyal TV performansında %15.45 pay oranıyla bu haftanın da galibi olarak zirvedeki yerini sağlamlaştırdı.

Hemen arkasından istikrarla ilerleyen ve geçen hafta içerik üretenlerin %45'i erkeklerden oluşan İçerde, %9.19 pay oranıyla Sosyal TV’de 2. sıradaki yerini korudu.

Kısmetse Olur’un geçen haftaya oranla pay oranı artarak %7.97'ye yükseldi ve haftalık sıralamada Sosyal TV’de geçen hafta elde ettiği 3. lüğü korudu.

Seviyor Sevmiyor, pazar günü %32.44 pay oranıyla Sosyal TV’de zirvede yer alırken, haftalık sıralamada %4.55 pay oranıyla 4. sıradaydı. Sosyal TV izleyicilerinden Tuna ve Deniz’i destekleyen #TuDen’ciler yeni bölümlerde Tuna ve Deniz çiftinin birlikte ve mutlu olmasını beklediklerini ve Tuna gibi bir karakterin üzülmemesi gerektiğini dile getirirlerken Yiğit ve Deniz’i destekleyen #YiDen’ciler ise Yiğit’in gerçekleri artık öğrenmesi gerektiğini ve Yiğit-Deniz çiftinin kavuşması gerektiğini vurguladılar.

Aşk Laftan Anlamaz, %4.48 pay oranına ulaşarak haftalık sıralamada geçen hafta yerleştiği 5. sıradaki yerini korudu.

Geçen hafta Fenerbahçe kriziyle konuşulan Familya, %4.03 pay oranına ulaşarak haftalık sıralamada 6. sıraya yükseldi.

Yeni sezona iddialı başlayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, %2.58 pay oranıyla Sosyal TV haftalık sıralamada 12. sırada yer aldı.

Geçen hafta haber programlarının Sosyal TV performanslarına göz attığımızda Fatih Portakal ile FOX Ana Haber’in %3.55 pay oranıyla 7. sırada, İrfan Değirmenci ile Günaydın’ın %2.91 pay oranıyla 8. sırada ve İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’in %2.41 pay oranıyla 13. sırada yer aldığını görüyoruz.

Son olarak, Sosyal TV haftalık sıralamada ilk 20 arasında geçen hafta tartışma programları ve spor programlarının yer alamadığını da belirtelim.

3–9 Ekim Haftalık Sosyal TV TOP 5


Feragatname

Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 3–9 Ekim 2016 tarihleri arasındaki Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.