Sosyal TV’de Kuş Bakışı 8–14 Ağustos Haftası

Sosyal TV’de haftalık performanslar belli oldu!

Seviyor Sevmiyor 1 aylık aradan sonra ekranlara geri döndü! Seviyor Sevmiyor, yeni yayın günü olan pazar gecesini Sosyal TV’de 1. sırada tamamlarken aldığı toplam tweet sayısı ile haftalık sıralamada da %11 pay oranıyla 2. sırada yer aldı. İzleyicilerdaha dizi başlamadan heyecanlarını ve özlemlerini Twitter’a taşırken, yayın boyunca bu heyecan seviyesini korudular.

Yeni bölümde izleyiciler oyunculuklardan çift uyumlarına kadar birçok konuda yorumlarını paylaştılar. Yiğit-Deniz ve Tuna-Deniz kampları olarak ayrılan izleyicilerden Yiden(Yiğit-Deniz) diyenler çiftin sahnelerini heyecanla beklerken, Tuden(Tuna-Deniz) çiftine destek verenler bile Yiğit’deki iyileşmeyi takdir eden paylaşımlarda bulundu.

Aşk Laftan Anlamaz, kendi gününün 1.si olmanın yanı sıra 8–14 Ağustos haftalık sıralamasında da Sosyal TV’yi 1. likle kapattı. Twitter Türkiye Trending Topic’lerine de giren dizinin haftalık etiketi #SenVeBen 55.7 milyon kez izleyicilerin Twitter akışlarında yer aldı.

Geçen hafta Sosyal TV’de ilk 20'ye giremeyen fakat bu hafta Cübbeli Ahmet Hoca’yı konuk etmesiyle 9. sıraya kadar yükselen Yeni Bakışlar, tartışma programları arasında çok konuşulanlardan oldu.

Gündemde devam eden siyasi konular ve tartışmalar nedeniyle hafta boyunca programlara katılan konuklarıyla çok konuşulan Türkiye’nin Gündemi, geçen haftaya göre 3 basamak yükselerek bu hafta Sosyal TV’de ilk 3'e girdi.

ATV’nin yayın akışının geri gelmesi ile 4 haftalık bir aradan sonra ekranlara geri dönen bir diğer dizi de Rengarenk oldu. Geçen haftalarda yeni bölümün yayınlanmaması izleyicilerin tepkisine neden olmuştu ve Sosyal TV Haftalık sıralama’da 20. sırada yer almıştı. Dizi, bu hafta yeni bölümüyle izleyicileriyle buluşarak yayın gününde 1. sıraya yerleşirken haftalık sıralamayı da 5. sırada kapattı.

İlk bölümü ile 15 Temmuz’da ekranlara gelmesinin ardından gündemdeki olaylar nedeniyle 4 hafta yayınlanmayan Hangimiz Sevmedik, tekrar bölümüyle ve 15 Ağustos’ta yeni bölümü yayınlanacağı haberiyle konuşularak Sosyal TV’de 16. sırada yer aldı.


Feragatname

Bu analiz, özel bir filtreleme metodolojisi kullanılarak Kimola Analytics tarafından 08–14 Ağustos 2016 tarihleri arasındaki Twitter verileri üzerinden oluşturulmuştur. Analiz içinde geçen kullanıcı paylaşımları gerçek olup, Kimola ve çalışanlarının kişisel görüşlerini yansıtmaz.

One clap, two clap, three clap, forty?

By clapping more or less, you can signal to us which stories really stand out.