Birleştirilmiş Sınıflar için Birleşmiş Öğretmenler

Ekim ayının ortalarına gelmek üzereyiz.
KODA için özel bir gün; çünkü yepyeni bir projemiz hayata geçiyor: “Birleştirilmiş Sınıflar için Birleşmiş Öğretmenler”. Geçtiğimiz Haziran ayında, Harran Kaymakamlığı ile birlikte sunduğumuz projemiz, Sabancı Vakfı tarafından yapılan değerlendirme sonucunda hibe almaya hak kazandı ve proje resmi olarak bugün itibariyle başlıyor. 
(Sabancı Vakfı sayfasındaki duyuru için tıklayınız)

Proje bölgemiz, çok sayıda birleştirilmiş sınıflı köy okuluna ev sahipliği yapan Şanlıurfa’nın Harran ilçesi.

KODA bu proje kapsamında 2017–2018 eğitim-öğretim yılı boyunca “birleştirilmiş sınıflarda eğitim” alanında, Harran’da seçilecek pilot okullardaki öğretmenlerle çalışacak. Yıl boyunca planlanan 7 buluşma ile öğretmenler ihtiyaç duydukları alanlarda uzmanlarla bir araya gelerek okulları için yenilikçi çalışmalar ve uygulamalar geliştirecekler.

Amacımız köy okullarındaki öğretmenler tarafından hazırlıksız yakalandıkları ve çözüm bulmakta zorlandıkları birleştirilmiş sınıflarda eğitimle ilgili örnek uygulamalar ortaya çıkarıp bunları dijital ortamda da tüm birleştirilmiş sınıflı okullarda görev alan ve almaya hazırlanan öğretmenlerle paylaşmak.

Bu güzel haberi sevgili KODA ailesi olarak değerli takipçilerimiz ve destekçilerimizle paylaşmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Yakında zamanda gerek bu proje gerek diğer çalışmalarımızla ilgili detaylı bilgiler vermeye devam edeceğiz.

Sevgiyle kalın