Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin yükselişi devam ettikçe ve parasını yüzlerce kat katlayanların hikayelerini duydukça, ister istemez bitcoinin nasıl alınacağını merak ediyoruz.

Bitcoin almak için Türkiye’de çok fazla seçeneğiniz yok. 3 tane büyük, güvenilir site var. Bunlardan en az komisyon alanı ve en çok volaliteye (işlem sayısına diyebiliriz) sahip olanı paribu.com sitesi. Bu site aracığıyla bitcoinlerinizi güvenle alabilirsiniz.

Türkiyede bitcoin alınabilecek bir diğer site ise btcturk.com bu site üzerinden de güvenilir şekilde bitcoin alımı yapabilirsiniz.

Bitcoin değil de Litecoin almak istiyorum diyen olursa koinim.com sitesini kullanabilir. Bu site üzerinden direkt olarak TL ile Litecoin alabilirsiniz. Aynı zamanda BTC almak için de türkiyedeki güvenilir sitelerden biridir.

Bu sitelerde sistem genel olarak şöyle işlemektedir:

  • Kayıt olduktan sonra nüfus cüzdanınızı yüklersiniz
  • Hesabınız kısa süre içerisinde onaylanır
  • Hesabınız onaylandıktan sonra artık yüksek limitlerle işlem yapmaya başlayabilirsiniz.

Nasıl para yatıracağım diye merak ediyorsanız da durum şöyle:

  • Para yatırmak için tek seçeneğiniz Havale veya EFT olacaktır.
  • Para yatırma talebinde bulunduğunuzda sistem size bir IBAN verecektir ve işlem açıklamasına ne yazacağınızı gösterecektir.
  • Para yatırırken dikkat edin! Bu aşamalarda yapılacak hatalar paranın kaybına veya ödenen komisyonun kaybına yol açabilir.

Bitcoin alırken ne gibi komisyonlar ödemeniz gerektiğini bu yazımızdan öğrenebilirsiniz.