E-ticarette kargo sürecinin önemi

(Bu yazı ilk olarak KutuAbonelik.com’da yayınlanmıştır. KutuAbonelik, tam entegre ve hepsibir arada abonelikli e-ticaret çözümleri sunar. Kutu Abonelik mağazası açmak için hemen bize ulaşın.)

E-ticaret platformlarındaki ürün gamının artışı ve ürün tedarik sürecinin kısalmasıyla kullanıcılar E-ticaret platformlarının önemi her geçen gün artıyor.

E-ticaret platformlarının aktif müşterilerinin geçtiği sipariş süreci tamamlanana kadar en sancılı süreç kargolama süreci. Kullanıcıların sipariş sonrası ürünlerinin mağaza/marketten kısa süre içerisinde temin ettiği gibi, e-ticaret platformları üzerinden de aynı beklenti içerisinde oluyorlar. Maximum 1 günlük bir kargonun teslim süresi bile bazen müşteriler için sorun oluşturabiliyor. 1 günlük teslimat süresinin de uzaması müşteri için sorun oluşturabiliyor ve sonrasında aynı e-ticaret sitesi üzerinden alışveriş yapmakta çekingen davranıyor. Kargo şirketinin süreci uzatması bu noktada e-ticaret sitesinin satış oranlarını ve müşteri memnuniyet durumunu etkiliyor.

E-ticaret için kargolama süreci

Bu yüzden Kutu Abonelik sürecine başlamadan önce yaptığınız fizibilite içerisinde hangi kargo firması ile ne şekilde teslimat sağlayacağınızında yer alması oldukça önemli. Kargo maliyetlerini düşürmek adına kargo şirketinin seçimininde teslimat ve müşteri memnuniyetini göz ardı etmemelisiniz.

Kutu Abonelik mağazası açmak için hemen bize ulaşın.