Всерйоз і надовго: як компаніям побудувати співпрацю у новій реальності

Kyivstar Careers
Kyivstar Careers
Published in
2 min readJan 18, 2022

--

Ще два роки тому більшість компаній не визнавали, що можна ефективно працювати поза офісом. Нині ж опція гібридного формату роботи — часто обовʼязкова вимога кандидатів. Про досвід Київстар поділилась Оксана Олійник, директор з управління персоналом та розвитку організації Київстар.

Трансформація мотиваційної складової

Весною 2020 року компанія зі штатом близько 4 тис. фахівців оперативно перевела на віддалену роботу понад 70% колективу. За лічені дні вдалося організувати віддалений робочий простір, а вже за кілька місяців стало зрозуміло, що гібридний формат себе цілком виправдовує. З 2021 року ця модель роботи офіційно затверджена в компанії.

Першочерговими у нових реаліях стали організація та автоматизація HR- і бізнес-процесів, адаптація колективу та підготовка лідерів. Не забули й про заходи безпеки та профілактики захворювання на COVID-19.

«Головний висновок із цієї ситуації: бізнес має бути готовим до труднощів та змін. До нового позитивного досвіду нас підштовхнула криза. Про успіх говорять показники: 80% залученості персоналу та двократне зростання eNPS. 84% співробітників зазначили, що обирають для себе гібридну модель роботи навіть після закінчення карантину», — пояснює Оксана Олійник, директор з управління персоналом та розвитку організації Київстар.

Чинна система мотивації розширилась та змінилась. Завдяки опитуванням колективу, компанія краще зрозуміла реальні потреби співробітників і зробила на них акцент.

Зокрема корпоративні психологи допомагають працівникам адаптуватися до нових умов життя та роботи. Також програма забезпечення добробуту «Крутософія» передбачає й емоційну підтримку колективу.

«Ми структурували запити та розробили активності для працівників та їхніх сімей за різними напрямами: фізичне здоров’я та безпечне довкілля; психоемоційне здоров’я; баланс життя/робота; сім’я, відпочинок та хобі; взаємини з оточенням; фінансова усвідомленість», — ділиться Оксана Олійник.

HR-тренди та портрет сучасного співробітника

«Київстар» не лише підтримує, а й започатковує HR-тренди, адже компанія прагне сприяти якісним змінам у країні. Надто уважно ставляться до питань корпоративної культури й етики, відповідальності та відповідності вимогам часу.

Філософія життя людей змінюється в напрямі YOLO (you only live once). Для сучасного кандидата робота — це цікава та змістовна частина життя, можливість самореалізуватися та втілити мрії.

«Щоб залишатися привабливим роботодавцем, потрібно бути гнучким та адаптивним. Мотивація — вирішальний фактор. Вона показує, чи кандидат прийшов у команду всерйоз і надовго, чи щоб взяти хороший старт, а у разі перших труднощів усе кинути», — наголошує Оксана Олійник.

Потенційний працівник «Київстар» — мотивований професіонал, що поділяє цінності компанії. Нині колектив компанії складається з понад 3800 осіб чотирьох поколінь: 60% — представники покоління Z (до 25 років) та мілленіали (26–39 років), 40% — покоління Х (40–55) та бебі-бумери (55+).

Компанія однаково ставиться до співробітників різного віку, статі, уподобань тощо та реалізує проєкти, які допомагають побудувати кар’єру: для молоді — програма стажування Start Yourself, для старших кандидатів з перервою в стажі — проєкт Returnship.

Джерело: https://kv.st/a81

--

--