Ako bolo na World in Conflict vo Vyšehradnom?

Dlho dopredu avizovaná hra na ihrisku Vietcong Vyšehradné sa stala skutočnosťou. Mediálna kampaň zabrala a napriek nepriaznivému počasiu sa nazbieral veľký počet hráčov. Legio Draconus samozrejme nechýbal :)

Možno ste už postrehli, že v okolí Prievidze to poriadne ožilo, čo sa paintballu týka. Mňa to samozrejme teší, aspoň je sezóna pestrejšia a vyskúšame nové ihriská. Ožilo to aj v našom tíme a na akciu nás šlo až šesť. V okolí Prievidze sú krásne kopce a bola by náhoda keby aj ihrisko nebolo v jednom takom kopci :D A veruže je! Vedľa ihriska hneď lyžiarsky svah. Zapojte fantáziu a predstavte si, ako šliapete do kopca na ktorom sa v zime lyžuje. V ruke máte gun a na chrbte tuby s guľami. Prečo by ste šľapali do toho kopca? No lebo ste blázni do paintballu.

Ráno pred hrou ešte pršalo, ale potom sa počasie umúdrilo. Trocha vody nikomu neprekážalo, aj tak bolo príjemne teplo a komfortne. Pred dažďom sa dalo skryť do lesa, alebo do ruín hotela, ktorý je súčasťou ihriska. Keď som stopoval súpera, tak som si tlkot dažďa aj prial. Aspoň by ma nepočul ako sa k nemu približujem. Ihrisko je celkom pestré. Začína pneumatikami, pokračuje k hotelu a končí pestrým lesom s húštinami a veľkým zrázom. Ideálne na scenárovku. Ako bonus bažiny. Už viem prečo sa ihrisko volá Vietcong.

Našou úlohou bolo získať vlajky, bandasky súpera, obsadiť strategický bod a odpáliť bombu. Súper mal úlohy také isté. Scenár nebol náročný čo sa úloh týka, čo bolo fajn. Aspoň nedochádzalo k zbytočným nedorozumeniam a reklamáciám. Náš tím hral za USA. Prvé aj druhé kolo som si myslel, že máme prevahu, ale štatistiky zverejnené po hre ukázali, že to až taká prevaha nebola. Obe kolá boli celkom vyrovnané. Rozhodovalo sa zrejme len v drobnostiach a lepšie zvolenej taktike alebo lepšej kondícii hráčov. Napríklad ma prekvapilo, že sa nám hneď na začiatku podarilo získať najťažšie dostupnú vlajku. Tá bola ukrytá na kopci v náročnejšom teréne. Obrancovia mali výhodu prekvapenia aj lepšieho krytia, ale boli len dvaja. Zle zvolená taktika súpera nám to celkom uľahčovala. Po zmene strán sme si vyskúšali druhý pohľad na hru. Už sme vedeli čo je dôležité a aj preto sme ubránili väčšinu bandasiek aj keď sme prišli o vlajky.

Takto to vyzeralo v číslach:

65 hráčov

1. kolo

ČERVENÝ — RUSKO

vlajky — 3
zabitia — 139
bandasky — 8
dominátor — 17 minút

ŽLTÝ — USA

vlajky — 4
zabitia — 102
bandasky — 8
dominátor — 138 minút

2. kolo

ČERVENÝ — RUSKO

vlajky — 5
zabitia — 98
bandasky — 2
dominátor — 48 minút

ŽLTÝ — USA

vlajky — 4
zabitia — 89
bandasky — 8
dominátor — 75 minút

Hra bola výborne zorganizovaná. Všetky pravidlá boli dobre vysvetlené, guláš mi chutil a nechýbala ani čapovaná kofola. Vidieť, že organizátor má skúsenosti. A čo je dôležité, zišlo sa nás dosť veľa na slovenské pomery.

Teším sa na ďalšiu hru na ihrisku Vietcong Vyšehradné.