Digisemestr

Jana Krajíčková
4 min readJul 1, 2017

--

Digisemestr

Digisemestr je vzdělávací akce, která probíhá jednou za rok. Je to půlroční kurz online marketingu. Během půlroku se každou sobotu konají přednášky a poté neformální digipárty akce, kde se spolu mohou účastníci seznámit a popovídat si i s přednášejícími. Ke konci „semestru“ probíhají i workshopy v některých firmách zabývajícími se online marketingem, kterých se účastníci digisemestru mohou zúčastnit. Digisemestr každý rok přijme 250účastníků.

Autor myšlenky pořádání Digisemestru a také, jeho hlavním organizátorem je Jindřich Fáborský a jeho skvělý tým. První ročníky této akce proběhly v Brně v prostorách VUT. Následující rok se Digisemestr přesune do Prahy na ČVUT. Dříve se do Digisemestru mohli přihlásit pouze studenti. Dnes už je otevřen i pro nestudující. Nutno podotknouti, že tento kurz je placený. Já se účastnila prvního běhu, který byl levnější než následující běh. Následující běh vyjde studenta na cca 7 000kč a nestudujícího na 11 000kč. Přesto vás digisemestr vyjde levněji, než jednotlivé kurzy od firem a free lancerů na tuto tématiku. Pokud chce člověk být součástí digisemestru, tak musí vyplnit přihlášku spolu s motivačním odstavcem. Poté odeslat a počkat na přijetí či nepřijetí do následujícího běhu. Pokud jste byli přijati máte vyhráno a už jen počkáte do startu a na organizační informace kam, kdy a co sebou. Můžete se těšit na 12sobot nabitých profesionálními přednáškami, bezvadnou organizaci do posledních detailů včetně parkování a stravy.

Stojí to za to?

Za mě to byla skvělá zkušenost a spoustu nových poznatků, kontaktů a celý běh jsem si naprosto užívala. Digisemestru jsem se zúčastnila v roce 2015 a i v letošním roce 2017 mám kontakt s ostatními účastníky, díky facebookové skupině, kde si navzájem můžeme poradit a také se zde objevují nabídky na práci v této oblasti. Jsem ráda, že jsem se digisemestru účastnila a peníze do toho vložené nepožaduji za ztrátu a nelituji toho. Dnes je účast na digisemestru již dražší a tam bych měla velké dilema, zda se zúčastnit. Přesto si myslím, že to stojí za to. Kromě finanční stránky si musí člověk uvědomit, že je potřeba do studia vložit i spoustu svého volného času. Účast na pravidelných přednáškách od ráno do večera a pak ideálně probrané nástroje a aplikace si vyzkoušet a projít doma. Na závěr digisemestru můžete získat certifikát o absolvování. Tento certifikát získá každý kdo se účastnil většiny přednášek a na závěr napíše test na určitý počet bodů. Test se píše online, takže v klídečku z domova a nemusíte jen kvůli testu jezdit do Brna/Prahy.

Online marketign, aneb co se na Digisemestru dozvíte

Na úvodní sobotě se krom organizačních věcí dozvíte i co to je vlastně ten online marketing. Nějaké základní termíny, které firmy jsou v České Republice i v zahraničí nejznámější a zabývají se online marketingem. Něco z historie, rozdíl mezi online a offline reklamou. Další soboty se dozvíte o internetových vahledávačích, vše o SEO a linbuldingu. Jedna ze sobot je věnována také PPC reklamě, Google Adwords a dalším aplikacím/programům, které lze v této pblasti využívat. Dozvíte se i o tom, jak využívat reklamu na sociálních sítích. Přednášející proberou všechny známé i ty méně známé sociální sítě a poradí co u které má smysl a čemu se vyhnout. Dále se dozvíte a naučíte s různými nástroji pro správu online marketingu (Marketing Miner, PPC bee, ROI Hunterr a další). Jedna celá sobota digisemestru je věnována datové analyice a datům v digitálním marketingu. Google Analytics, data v digitálním marketingu, vizualizace dat a další. Z dalších probíraných témat jsou branging, kreativita, content marketing a copywriting, PR, návrh nových služeb, věrnostní programy pro zákazníky, možnosti měření spokojenosti zákazníků. Také se dozvíte o možnostech propojování digitálních kanálů pro snazší a rychlejší online marketing na jednotlivých kanálech. Bylo zmíněna i důležitá role propojování online a offline marketingu. Nezůstane vám neznám ani pojem konverzní poměr, e-mailing, product development a inovace designu služeb. Na závěr se dozvíte i něco o digitálním marketingu ve světě start-upů.

K čemu mi je dobrý digisemestr při studiu na KISKU?

Zejména tím, že znám spoustu termínů, které se při studiu na KISKU objevují. Stejně tak spoustu aplikací a nástrojů znám alespoň okrajově z digisemestru a alespoň tuším o čem je řeč. Dále čerpám z velké zkušenosti, kdy se člověk začne pohybovat v oblasti o které nemá moc odborných znalostí a najednou se objeví spousta cizích pojmů. Velkým plusem digisemestru i po jeho ukončení je provázaná komunita a spoustu kontaktů z této oblasti. Také mi po digisemestr zůstal velký seznam zdrojů na další vzdělávání v této oblasti ze kterých mohu čerpat.

Pokud byste se chtěli dozvědět o digisemestru více, nebo se dokonce i přihlásit, tak navštivte stránku: http://digisemestr.cz/

O Jindřichu Fáborském, digisemestru a dalších akcích, které organizuje spolu se svým týmem se dočtete více na: http://blog.faborsky.cz/

Jindřich Fáborský má také na svědomí Marketing Festival, o kterém se můžete dočít na jeho blogu.

A jelikož je to kurz online marketingu, tak nemůže chybět jako zdroj informací facebook staráka: https://www.facebook.com/digisemestr/

Pokud budete chtít získat další informace, tak existuje i Twitter digisemestru a spoustu účastníků některého běhu o digisemestru napsalo na svůj blog.

--

--