LLM: Зальцбурзький університет

Valeria Ustiuhova
Life&Lies of Law Student
5 min readMay 5, 2019
Ні, це не внутрішній дворик інфанти, це юридична школа Зальцбургзького університету

Австрія — це країна, що поєднує у собі істинно німецький дух суворості та практичності, але, на відміну від Німеччини, не втратила тієї вишуканості, що була притаманна їй століттями. Те саме стосується і вищої освіти: істинна класика, якій довелось зняти з себе кринолінові спідниці і натягнути смарт-кежуал, аби адаптуватись в суворій сучасності.

Коли говорять про вищу освіту саме в Österreich неодмінно згадують Віденьский, Грацький та Інсбрукський університети, але давайте відкинемо цих мастодонтів і поговоримо сьогодні про LLM в університеті з історією та традиціями, започаткованими ще на початку 17 століття — про Зальцбурзький університет (і я кажу про Paris Lodron University of Salzburg, але не про Mozarteum University Salzburg — але, як кажуть мудреці, “треба буде і на скрипці зіграєш”).

Швидше за все, ви такі ж марнославні студентики як я, яких хвилює не просто, щоб освіта була якісною, але і щоб ваше оточення (неодмінно включно з “найкращим” сином подруги вашої мами) видавлювало з себе назву університету зі світового Топ-100, згадуючи про вас. Ха! Тож до рейтингів!

Міжнародне ранжування Зальцбурзького університету

За останніми даними ЦМУР (Центру міжнародних університетських рейтингів) Paris Lodron University of Salzburg посідає 776 місце у світовому рейтингу. Не Топ-100, але і марнославство — то гріх. З іншого боку, що ж знайшли у ньому близько 16 тисяч студентів — це теж цікаве питання.

Юрфак Зальцбурзького університету

Історично склалось так, що юридична школа Зальцбурга готує сильних міжнародників, податківців та держслужбовців. Навіть не переглядаючи списки випускників (а якщо все ж цікаво, то ось вам посилання на LinkedIn. Ого, і наші там теж були!), це легко помітити з переліку кафедр та інститутів, які ви зможете знайти на офіційні сторінці Зальцбурзького університету.

Серед випускників провідні лігал-спеціалісти в PwС, E&Y, DLA Piper, Міжнародному кримінальному трибуналі, Baker&MacKenzie, WIPO — люди респектабелього ґатнуку.

Що, теж хочеш бути шанованим Alumnus? Ну, то переходимо до суті.

Коли вступати?

Семестрів для вступу є аж цілих два:

  • осінній — починається у жовтні, і потрібно податись до 10.08.2019;
  • весняний — починається у березні, і потрібно податись до 10.01.2020.

Документи для вступу

Аби вступити до Зальцбурзького університету з українським бакалаврським фідбеком вам потрібно мати:

  • заповнену заявочку ось такого зразка
  • дипломчик (ось де він і пригодиться)
  • транскрипт вашої академічної успішності за всі складені іспити (див. додаток до диплому);
  • програму вашого бакалаврського курсу (така собі велика методичка з переліком предметів, перекладених на німецьку з описом того, чого і нащо ви їх вчили (тут треба мати фантазію, бо пояснити нащо ви вчили університетські студії, то не так легко як здається); і
  • підтвердження від alma mater, що ви спроможні гризти граніт австрійської науки у вигляді такої формочки.

Sehr wichtig: Як ви, напевне, знаєте і Україна, і Австрія приєднались до Конвенції 1961, яка скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (не вірте мені на слово, а подивіться ось тут), тому не потрібно платити двічі за проставлення апостилю. Тим не менш, на зворотному боці кожного документу (або у вигляді додатку до такого документу), повинен бути проставлений апостиль, інакше всю кирпу документів просто не розглянуть. Де це можна зробити і за скільки можете подивитись профайл України на офіційній сторінці Гаагзької конференції з міжнародного приватного права .

Скільки відкладати?

За навчання потрібно платити кожного семестру — це т.зв. tution fee, який для українських освітян наразі становить 746 євро та 42 євроцентів. І тут потрібно врахувати один момент: tution fee у сумі вказаний вище включає в себе внесок, обов’язковий для всіх студентів, за членство у профспілці студентів (ÖH-Beitrag), але не включає мінімальну страховку у розмірі 19,2 євро, яку потрібно сплачувати теж кожного семестру (можемо порадіти, що цю суму стягують з усіх, а не тільки з іноземців).

На час заощадження коштів доведеться відмовитись від буда-болуів, тістечок з Мілкбару та перестати ходити в LeSilpo. -_-

Ви відкладаєте собі на авто і не хочете платити за навчання? Без проблем –отримуйте стипендії та гранти. Це, насправді, окрема тема для статті, але якщо що вони всі ось тутоньки.

Мова навчання: *спойлер*англійська не прокатить для LLM

Так-так німецьку доведеться вчити і так само доведеться отримувати сертифікат, який має бути не старшим 2х років на момент подачі документів з переліку наведеного ось тут (пар. 1 пункт 1 — те що тобі треба).

Не лякайся ти вже так сильно, є приємна новина: тут потрібен не C1, а лише B2. З власного досвіду: такий рівень можна підігнати за 6 місяців інтенсивчику навіть в рамках самоосвіти. Купуй словничок, підручник для граматики і підручник для вправ Cornelsen і вперед до зірок.

Мож не надо? Інші варіанти вивчення мови

Якщо ж ви не шукаєте легких та більш економних шляхів, то у певних випадках, на розсуд самого університету вам може бути призначено курс VPLUS, для якого потрібно:

  • отримати acceptance letter від універу у департаменті зарахування (Studienabteilung);
  • мати необхідну візу;
  • вчасно зареєструватися на курс (якщо на осінній семестр, то вам зареєструватися потрібно з 02.07 по 04.07; якщо на весняний, то з 10.09 по 19.09);
  • і 2100 євро в кишені (хитрі австрійці вказують на сайті вартість 700 євро, але якщо копнути глибше, то це сума лише за одни семестр, а в курсі-то їх три) + підручники для курсу потрібно буде придбавати за власні кошти (фор мажорс онлі).

Сам курс триває 3 місяці, складається з 3 модулів, а в кінці ви складаєте університетський іспит, результати якого і покажуть, чи допустять вас до вивчення права у Зальцбурзі чи ні.

Bitte nehmen Sie zur Kenntnis: Ще курс має обмежену кількість місць (25). І ще — курс можуть скасувати, бо не набралась відповідна кількість людей, і хоч гроші повернуть, але час до наступного семестру ви втратите. І ще потрібні кошти для прожиття у Німеччині на час вашого курсу. І ще… може краще скласти той іспит і не морочитись? Не нав’язую, то просто порада.

Детальніше про VPLUS ось тут.

Чи є якісь вступні екзамени?

Ні.

Тепер про Recht und Wirtschaft

Курс з міжнародного права (а саме він доступний для магістрів) триває 4 семестри, за які вам потрібно буде набрати 120 кредитів. На заочку не надійтесь — тут лише Vollzeit (тобто денна форма).

В рамках курсу пропонуються 4 спеціалізації:

  • стратегічний менеджмент
  • фінансовий менеджмент
  • HR менеджмент
  • бухгалтерська звітність та податки
Справжній HR manager

Протягом цього курсу магістри вивчатимуть:

  • господарське право;
  • політекономію;
  • економіку та організацію виробництва;
  • окремим предметом йде вчення про фінансове та менеджмент-оздоровлення, реструктуризацію та наслідування у підприємств (коротше, вчать того як належно вести, реструктурувати бізнес, та ще й як зробити так, аби бізнес пережив десятки поколінь його власників та акціонерів);
  • на вибір дається одна з 4 спеціалізацій (див. вище);
  • а також один модуль з тих, що пропонує юрфак Зальцбурга (а там є з чого обирати).

На завершення ви писатимете магістерську, для якої вам відведені окремі семінарські години з викладачами.

Всю програму курсу можете переглянути ось тут (але звісно, що вона німецькою — гугл в помощь). А інформацію про те як писати/захищати магістерські та як завершується LLM можна глянути ось тут.

Zum Schluss

Можливо, Зальцбург ще не на піку своєї популярності, і можливо, не всі так люблять мальовничі та вилизані вулички батьківщини Моцарта, як обожнюю їх я. Але заперечувати якість юридичної освіти цього храму знань — ну, das ist zu viel.

Тож, бажаю всім успіхів. І звикайте, що “z” на клавіатурі це “y”. Дивні австрійці.

--

--