Idealna czcionka dla programistów

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jakie znaczenie ma czcionka podczas tworzenia waszego projektu? Okazuję się, że może mieć. Bo przecież każda sekunda, czy minuta spędzona nad rozszyfrowaniem znaczenia znaków w kodzie ma znaczenie.

Dlatego ktoś pochylił się nad tym problemem i stworzył zestaw znaków przypominających te, które wpajano nam na lekcji matematyki od pierwszych lat naszego życia.

Czcionka Fira code potrafi przekonwertować wyrażenia logiczne, czy to większości >, mniejszości <, przyrównania ==, czy też inne, w czytelniejsze dla naszego mózgu znaki. Tym samym sprawiając, abyśmy nie męczyli się tak mocno podczas codziennego czytania kodu.

Jak sami możecie zauważyć, czcionka jest delikatna i przyjemna. Sam korzystam z niej już od kilku miesięcy i do tej pory jest to najlepsza czcionka z jakiej korzystałem w moim IDE, dlatego zachęcam was do jej instalacji.


Jeżeli podobał wam się ten krótki wpis może zainteresować was także mój kanał YT o temat związanych z tworzeniem web aplikacji oraz programowaniu.

A jeżeli uznałeś ten artykuł za pomocny, kliknij 💚 może pomoże on także innym czytelnikom Medium.