Geçen Yine Hayırlı Bir İş İçin Misafir Geldi

Hello Gençlik,

İlgi çekmek için heyecanlı bir başlık attım ama fazla heyecana hacet yok. Hikaye çok başka… Bu akşam hayırlı bir iş için bize gelmek isteyen Eran’ın ailesi değil, benim arkadaşım Serim’di. Halihazırda ‘hayır’lı olan bu işe, ‘hayır’ demek işgüzarlık olur düşünüp evet deyiverdim.

Serim’in projesi kedi barınağı yapmak idi! En büyük hayali bir barınak açmak olan ben, gücüm yetmediğinden bu DO IT YOURSELF style barınağa pek sıcak baktım doğrusu! Hızlıca hazırlanıp, yenen bir yemeğin ardından hemen işe koyulduk ve all inclusive 5 yıldızlı sokak hayvan barınağımızı oluşturduk.

hazirbarinak

Malzemeler:

 • *Koli, *koliyi kaplayacak kadar foam board, *kalem (Marker olması tercih sebebi), *maket bıçağı, *power bant (Suya dayanıklı selobant)
malzemeler
 • Yukarıdaki malzemeleri getirecek arkadaş (Olmazsa olmazlardan)
 • Barınağın içine döşemek için eski bir halı veya battaniye (Barınağınızın 5 yıldızlı olması konusunda iddialı değilseniz çok şart değil)
 • Kedi maması ve plastik tabak (All inclusive bir barınak için gerekli)
 • Motivasyonu sağlaması için sokaktan sahiplenilmiş 1–2 hayvan, kedi veya köpek olabilir.
 • Yaptığımız barınağı test edebilecek bir kedi
 • Hayırlı bir iş için gelen arkadaşa hazırlanacak kahve
 • Ve kahveyi yapacak bir erkek arkadaş

Hepsi bu…

Yapılışı:

barinak1
 1. Önce arkadaşa, erkek arkadaşın yaptığı kahveyi ikram ediyor, ardından koliyi, maket bıçağı ve kalem yardımı ile kestiğiniz foam board ile kaplıyorsunuz. Son olarak power bantlar ile yapıştırıyorsunuz.
 2. Standart barınağınızı 5 yıldızlı yapmak için ise, içine halınızı döşüyor, tabağa koyduğunuz mamayı yerleştiriyorsunuz. Yanında güzelce bir poz vermeyi de ihmal etmeyin.
 3. Bir de her hayvan olmaz, barınağınızın işe yarayıp yaramadığını anlamak için doğru hayvana test ettirmek kritik.

* Dikkat etmeniz gereken nokta, önce karşılıklı 2 yüzü kesip foam boardları yapıştırmak ve ardından diğer yüzlere geçmek. Foam board’un da bir kalınlığı olduğundan yan yüzleri daha kalın kesmeniz gerekecek.

Kullanım:

Barınağınızı çok ortalıkta bir yere yerleştirip, misafirlerinizin gelmesini bekliyorsunuz. Misafirlerden para alamayacağınız için gelen misafirleri kuytuda sıkıştırıp öperek otel ücretini temin edebilirsiniz.

attachments (1) copy

Şahane Bir Otelin İşletmecisi Sandru

Show your support

Clapping shows how much you appreciated Sandra Franko’s story.