Internetová diskuze

Poslední dobou se toho letem světem docela hodně dělo. Nestačil se divit. Chvílema měl chuť, na četný rady, nejen od jeho už zasnoubenýho smyslu života, kašlat na zprávy, vodinstalovat twitter, odhlásit se z odběru všech těch skupin. Vždyť v tom nebylo ani zbla pozitivního.

Středoafrická republika procházela masakrem pomalu srovnatelnym s Rwandou, že i doktoři bez hranic začali brát nohy na ramena.

Izrael si zase pinkal s Hamásem rakety.

Občanská válka v Sýrii se limitně blížila k nekonečnu.

Na Malý Fatře protekla stoletá voda a spláchla malebnou vesničku Terchová, kterou měl tak rád, zejména proto, že tam bydlel s mámou, která mu tam v jeho šesti letech ukazovala jedny z první hor.

Nejzajímavější konflikt probíhal ale na Ukrajině. Majdan, Janukovyč, Berkut, Jaceňuk, Putin, Doněck, separatisti, národní garda, Krym, samostatnost, bratrská pomoc, ale hlavně neuvěřitelně rozdělená česká veřejnost, vyznačující se svou fundovaností: tuhle v systému raket země-vzduch, jindy v historii Ukrajiny napříč několika staletíma. Zarážející byla skupina lidí, která se svorně přimkla k Rusku a neustále obhajovala Putina jako jedinýho státníka světa, kterej si stojí za svym, nemění názory, je to pořádnej chlap, co má pořádnou ženskou a vůbec, že Rusko je ideální země pro život, vyspělá a moderní, takovej větší brácha Běloruska, o kterym naši hrdinové byli schopný tvrdit, že je progresivním a moderním státem, kde neexistuje tolik proklamovaná cenzura a osobní nesvobody.

Tyhle kocoury měl pod svou ideologickou správou Jirka Vyvadil. Zkrachovalej soudce a senátor, kterej se na starý kolena rozhod vybudovat si kariéru tím, že povede pomatený fanatiky, který jsou schopný tvrdit, že to nejhorší, co tenhle stát potkalo, byl listopad 89´ a neustále vzpomínat jak se těch padesát let v totalitě krásně žilo. Některý si timhle svinstvem hrdě zdobili profily na sociálních sítích.

Lidi, který se oháněli teoriema o iluminátech, který to tady říděj a ovládaj Obamu, OSN, OBSE, EU a spol. na dálku vysílačkama. A tahleta klika samosebou věděla jak to se vším děním na světě je, páč její členové jako jediný na světě měli přístup k jedinejm pravdivejm a objektivním zdrojům informací. A tak po sobě házeli argumentacema a zdrojovali svoje na hlavu padlý úvahy serverama, který neobsahovaly pravdu ani v otázce ceny kremžský hořčice teď a před 40 lety. Sami sebe ujišťovali o tom, jak si nepřejou nic jinýho než mír a přitom v každý druhý větě šermovali proklamacema vo tom, že klid nastane jedině tehdy až ten a ten chcípne a jak si ten a ten vůbec nezaslouží vlastně žít a že měl chcípnout dřív, než se narodil.

Nemoh se tomu ubránit a pořád tu jejich skupinečku navštěvoval a nechápavě se pousmíval nad dalšíma a dalšíma výplodama toho choromyslnýho spolku ublíženejch lidiček. Vlastně celou tuhle kapitolu začal psát hlavně proto, aby tady moh odcitovat pár největších pecek a provést jejich povrchní analýzu. Takovejch názorů, který by po přečtení postavily do pozoru i zbořenej komín. Takovejch, který si musel číst znovu a znovu, aby si mohl alespoň kuse představit jedince, kterej za sepsáním takovýho žvástu stojí.

Tak například mladý a sečtělý jedinec se dotazuje na váhu svých názorů:

Ondřej Šťastný: Zdravíčko. Chci se zeptat. Já když se chci vyjádřit k nějakému tématu, tak řiká ať jsem zticha že jsem mladej cucák…. Zajímalo by mě, jestli i vy opovrhujete názory lidí kteří jsou mladší než vy. Děkuji (je mi 16)

Je ujištěn o názorové správnosti, odkázán na spolehlivá média a poučen o občanské zodpovědnosti v otázce volební:

Elmaxx CZ: Tomáš: Mě 21let bude a taky jsem proruský. Však jsme braťa slovani a musíme držet při sobě. Ne jak ta banderovská germánská svoloč! nauč se rusky a sleduj přes satelit či iptv ruské zprávy. Tam jsou 100% pravdivé informace. A choď k volbám a vol KSČM nebo Úsvit. Důvod doufám nemusím zde říkat.

Názorový guru společenstva vzývá kolegovu analýzu politické orientace nedávného dění na Ukrajině:

Jiří Vyvadil: Ivan jistě mohl být důraznější, ale není to jeho styl. Přesto je dobré, že znovu bylo zopakován polofašistický charakter převratu.

Další kolega ho poupravuje:

Jiri Krajcsovics: ne polofašistický, 99 % fašistický !

Moudrý pán pomocí názorné ilustrace analyzuje vazby mezi slovanskými národy a obviňuje Spojené Státy ze spolčení s ďáblem:

Jestli bude valka jdu na stranu Ruske federace.Jsou to SLOVANI nasi BRATRI.Prece nebudu bojovat proti vlastnim Slovane spojte se a pobijte fasistickou EU a satanskou Ameriku.

Dále už se střílí rovnou vostrejma. Pán vkládá obrázek s ruskými tanky a glosuje své případné potěšení nad další ruskou intervencí:

UZ aby to bylo a vsechen ten fasisticky hnedy hnus smetli do pekla.Samozrejme mluvim o nasi FASISTICKE VLADE.Jdu si koupit kytky na uvitanou,at mam cim mavat az prijedou nasi slovansti bratri.Ale neco mi rika,ze to bude mnohem drive.Uz se tesim az bude Kradousek a jeho kamaradi lemovat stromy u silnic.Lano by jim velice sluselo.Hezky den FSEM slusnym lidem preje Horolezec z Karlovarska.

Dostává za pravdu a jeho kolega již chystá pohoštění pro případné osvoboditele:

Martin Dohnalík: Mám taky pořádné zásoby ruské vodky doma na přivítání našich bratrů.

Dle profilové fotografie, pán s mozkovou příhodou, vkládá vyvedenou obrázkovou koláž s fragmenty totalitního Československa. Spouští se hluboká analýza tehdejších poměrů:

Vlastík Flachs: Jo ze socialsmu jsme udělali dva veliké kroky vzad. Přímo do nevolnictví.
Zdenek Palenik: Tenkrát se ještě žilo. Dnes se přežívá.

K poslání skupiny, objektivnosti a vyváženosti jimi citovaných médií píše paní Jarka:

Jaroslava Šubrtová: Znovu připomínáme členům informaci z naší stránky –jsme neformální otevřená skupina, která čelí zfanatizovanému jednostrannému pohledu západních i českých politiků a médií proti vynucenému postupu Ruska, který hájí přirozené zájmy své země, ruských obyvatel, ale ve svých důsledcích i rozumnou strategickou rovnováhu ve světě. Žádáme také, aby se členové drželi témat zde zmiňovaných.

Pan Láďa rozebírá práci veřejnoprávních médií v České Republice:

Ladislav Fryš: Tak jsem si vyjímečně vyslechl televizní americký kanál ČT 24 a s odporem konstatuji, že tak vazalskou televizi jako máme dnes jsme za hlubokého socialismu neměli a hlavně redaktory, kteří jsou vedeni ke lživé propagandě proti Rusku. Ukrajina dnes řízená fašisty je podporována a člověk se ptá ve jménu koho?! Dnes je řízena teroristy a válečníky USA a o nich ani slovo, vše je zavádějící a lživé žvanění hrozí katastrofou nedozírných následků…Pryč s imperialistickou politikou včetně vazalů v EU!!!

A máme tu nařčení fašistické kyjevské junty z manipulace důkazním materiálem:

Ferda Mravenec: Tragédie boeingu: Kyjev zametá stopy
Josef Tuma: TIM SE NEDÁ VĚŘIT JSOU TO FAŠISTI A CHRÁNÍ JE EU A USA A NÁŠ TUPEC ZVORÁLEK

Nejen politikou je člověk živ a tak nám pan Saša cituje příspěvek hodný časopisu Nature:

Alexandr Barabanov: TAK TO MUSÍTE VIDĚT !!!!! VE LVOVU / „hlavní město“ Západní Ukrajiny aktivisté v supermarketu pustily MYŠI aby oni sežraly výrobky z Ruska …. jak myši poznají které výrobky jsou Ruske ??? vzhledem k přítomnosti kamer zřejmé majitele řetězce supermarketu nejsou proti .

Další pánové rovnou pasují bývalého rozvědčíka Putina do funkce prezidenta všech Slovanů:

Morpheus Psychiatrix: já chci, aby na mě byly uvaleny sankce, protože podporuju Rusko a našeho prezidenta Putina…prezidenta nás Slovanů
Stefan Ferko: putin je jediny regulerni clovek ktery si zaslouzi zastavat post vudce slovanu.

Pan Aleš, expert na politické klima na Kubě, analyzuje společenská zřízení:

Aleš Hubert: Nacionalismus je ta nota která vede lidi do války. Co je zastaralejší systém, socialismus nebo kapitalismus? Neexistují socialistické státy?! Co Kuba? Nejmírumilovnější stát co si člověk dokáže přestavit.

Za chvíli budou dvě ráno řiká si. Už to nečti; jako by slyšel všechny rozumný kámoše. Ještě si počet a dopsal to v půl pátý.

Poučenej o děsivym vynálezu horšim než kalašnikov, totiž internetový diskuzi.

Like what you read? Give Jenda Citrón a round of applause.

From a quick cheer to a standing ovation, clap to show how much you enjoyed this story.