Mautic super tip: Ako odosielať 150 000 emailov mesačne zadarmo

Zdeno Kuzmány
Sep 5, 2016 · 3 min read

Elastic Email je zabehnutá služba, cez ktorú môžete realizovať e-mailový marketing ako lusk. Čo je dokonalé, že ponúka 150 000 emailov mesačne zdarma, čo sa hodí pre nás, čo sme Mautic addicted. Ukážem vás princíp ako si nastaviť odoslanie a detekciu nedoručených emailov pomocou SMTP a IMAP a ušetriť tak pár európskych peňazí mesačne.

1, V prvom kroku si vytvorte konto na stránke https://elasticemail.com.

Po registrácii budete vyzvaný na nástenke (dashboard) k doplneniu údajov, čím si odomknenete prvý level a môžete odosielať s výrazným limitom.

2, V nasledujúcom kroku ste vyzvaný opäť na nástenke na verifikáciu domény pomocou jedného CNAME a dvoch TXT záznamov v DNS záznamoch vašej domény

Postup ako a čo nastaviť nájdete v angličitne na stránke https://elasticemail.com/support/your-domain/spf-dkim-tracking-faq. Mali by ste to zvládnuť.

Pred nastavením DNS ste limitovaný 500 odoslanými emailami na deň

3, Ak toto všetko zvládnete, nájdete v Settings -> Domains svoju doménu označenú ako verifikovanú a môžete odosielať emaily.

Nezabudnite, že trpezlivosť ruže prináša. Zmena DNS a ich následne zaregistrovanie systémom môže trvať nejaký čas, so skúsenosti, desiatky minút až niekoľko hodín.

Takto to bude vyzerať, ak to zvládnete.

4, Odosielanie je pripravené. SMTP nastavenia nájdete Settings > SMTP/API. Tieto hodnoty potom nastavíte v Mauticu v Configuration > E-mail settings v časti Mail Send Settings.

Úspešné nastavenie a otestovanie SMTP

5, Už sa blížime do finále. Nedoručené e-maily si nechajte odosielať na jednu zo svojich e-mailových adries, ku ktorej máte IMAP prístup . Tento e-mail nastavte v ettings > Sending, tak ako som ja nastavil bounce@madesimple.biz.

6, Následne v Mauticu nastavte IMAP pristup k emailovej adrese na kontrolu nedoručených emailov v Configuration > E-mail settings v časti Monitored Inbox Settings. Nezabudnite na to, že aby vám Mautic správne kontroloval nedoručené e-maily, musíte mať správne nastavené ajCron joby (viac v dokumentácii v angličtine).

A to je všetko.

Zvládli ste to? Áno, návod by mohol byť podrobnejší ale pokiaľ chcete ovládnuť Mautic, musíte pochopiť princíp, a potom už budete môcť nastavovať čo potrebujete a bez návodov :)

Inovatívny marketing pomocou nástroja Mautic
https://madesimple.sk/

Mautic blog by Kuzmany

Mautic je open source systém na správu kontaktov, sledovanie aktivít a kvalitu kontaktu, e-mailový marketing, notifikácie a multikanálový marketing.

Zdeno Kuzmány

Written by

Expert on Mautic https://kuzmany.biz

Mautic blog by Kuzmany

Mautic je open source systém na správu kontaktov, sledovanie aktivít a kvalitu kontaktu, e-mailový marketing, notifikácie a multikanálový marketing.