Co bude dále s Brewtime?

Na začátku března jsme vydali Brewtime — aplikaci, která dneska pomáhá stovkám lidí s přípravou kávy doma. Dokázali jsme okolo aplikace seskupit malou část české kávové komunity a taky několik “kávových začátečníků”, kteří si doteď kupovali rozpustnou kávu a Brewtime je přiměl zamyslet se nad tím, že káva může taky nějak chutnat.


Uživatelům v aplikaci dnes nic neprodáváme a reklamy se štítíme — je pro nás důležité, ať zůstane aplikace designově takhle clean. Mimojiné to byl jeden z důvodů, proč uživatelé aplikaci denně používají → protože je baví náš design.

Abychom mohli komunitě okolo Brewtime nabízet i nadále maximum, rozhodli jsme se pro pár features, které během následujících měsíců vyvineme. Některé jsou jednoduché a týkají se jen samotné aplikace, jiné jsou složitější a zasahují i do světa mimo ty internety…

  1. Uživatelský recept — pokud si doma kávu některou z alternativních metod připravujete, máte třeba svůj recept, který jste zvyklí si ráno připravovat. Nechcete proto chodit do aplikace, znova vybírat metodu, volit objem vody a poté až jít ke stopkám. Rádi byste si na pár kliků uložili váš poměr mezi vodou a kávou, třeba nějaké poznámky (teplota vody, specifičnost v postupu etc.) a vždy po příchodu prostě klikli na první “svou” metodu a tu si připravili.
  2. Kratší recepty — dnes jsou recepty v aplikaci zbytečně složité. Viděli jsme se s několika baristy (děkujeme!) a ti nám do jednoho řekli, že se nemusíme bát recepty zjednodušit. Rozhodně nám to nebudou mít za zlé. To bylo něco, čeho jsme se na počátku báli — ať sami baristé (kteří jsou pro nás klíčovými influencery) neodsoudí aplikaci pro jednoduchost receptů.
  3. Vacuum pot — pár lidí si už o vacuum pot napsalo a jeho přidání do aplikace je tak jednoduché, že jde spíše o “why not” věc.
  4. Sdílení vlastního receptu na Instagram — tak Twitter už je prý mezi baristy passé. Teda to nám aspoň dva z nich řekli. A tak plánujeme možnost stažení hezkého “vizuálu”, na kterém bude vlastní receptura a bude mít poměr stran, který přesně sedne na váš instagram :)
  5. Vlastní káva!!! — a to nejlepší na konec. O tom, jak jsme přemýšleli nad vlastní kávou a jaká by měla být, napíšu příště, ale je pravda, že jde o nejzásadnější bod, který pro vás na 2017 chystáme. Spuštění prodeje kávy. A samozřejmě — sami bychom si na to netroufli. Protože nemáme rádi “fušérskou práci”, tak jsme se domluvili s těmi nejlepšími (skutečně, nejen podle nás), kteří tady jsou. S kluky z Rebelbean chystáme vlastní kávu a bude to fakt pecka. Káva si půjde na dva kliky přes aplikaci objednat — bude to jednodušší než vytočení přítele/kyně (myslím jako zavolání), i přesto, že je ve zrychlené volbě. A napodruhé už je vaše karta uložená a nebude to trvat ani 5 vteřin a kafe je na cestě.
  6. E-shop na webu — v létě chceme s kluky z Point FM na týden vypadnout někam mimo Prahu a změnit pracovní prostředí. Úkolem na tenhle týden off bude právě spuštění klasického e-shopu s naší kávou a třeba i přísluškem.

Máte se nač těšit — a díky za downloads! 🙏

https://itunes.apple.com/us/app/brewtime-coffee-the-right-way/id1214478466?mt=8