İzmir’de elektro-pop gecesi

Elektro-pop müziğin sevilen isimlerinden Danimarkalı şarkıcı Oh Land, ilk kez İzmirli hayranlarıyla buluştu

Oh Land, Container Hall İzmir (Fotoğraf: Rıza Armağan Bacak)

2 Aralık Cuma gecesi İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Container Hall’da sahne alan sanatçı hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Enerjik sahne performansı ve renkli stili ile bilinen Oh Land, Container Hall sahnesinde “Wolf & I”, “Renaissance Girls” ve “Perfection” gibi en sevilen şarkılarını İzmirli hayranları için söyledi.

Nanna Øland Fabricius (Fotoğraf: Rıza Armağan Bacak)

Biletler günler öncesinden tükendi

Geçtiğimiz yıllarda One Love Festival 13 ve İstanbul Babylon Bomonti’de sahne alan Oh Land’ın konser biletleri günler öncesinden tükenmişti. Hatta bilet alamayan Oh Land hayranları için konserleri Youtube’dan canlı olarak yayınlanmıştı. Bu yıl tekrar Türkiye’de yer alan Oh Land konser için İzmir’i de tercih etti. Sahnede hayranlarına seslenen Oh Land İzmir’de bulunmaktan ve hayranlarını burada görmekten ötürü çok mutlu olduğunu ve önümüzdeki yıllarda da tekrar İzmir’de sahne almak istediğini belirtti. Katılımın yüksek olduğu konserin girişinde uzun kuyruklar oluştu.

Konser öncesi bekleyen kalabalık (Fotoğraf: Rıza Armağan Bacak)

Oh Land Kimdir ?

Gerçek ismi Nanna Øland Fabricius olan Oh Land, Kopenhag’da orgcu Bendt Fabricius ve opera sanatçısı Bodil Øland’ın kızı olarak dünyaya geldi. Kraliyet Balesi öğrencisiyken yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle dans kariyerini bırakmak zorunda kalan Oh Land müziğe yöneldi. Müzik dünyasına 2008’de çıkardığı “Fauna” albümüyle adım attı. Daha sonra kendi adını taşıyan 2011’de çıkardığı ikinci albümü sayesinde Danimarka listelerinde beşinci sıraya kadar yükseldi. Ayrıca oyunculukta yapan Oh Land Cannes Film Festivali’nde galası yapılan 2014 yılı Danimarka yapımı kovboy filmi The Salvation’da yer aldı. Şu anda Amerika’nın New York kentinde yaşayan Oh Land geleceğin en önemli sanatçılarından birisi olarak görülmektedir.

(Fotoğraf: Rıza Armağan Bacak)