BŰVÖS HÁRMAS

Tudtad, hogy a rövidtávú memória mindösszesen 3 adatot tud egyszerre megjegyezni? Az agyunk hármas egységben tud legjobban memorizálni. A legjobb előadók, marketing üzenetek mind-mind a hármas egység körül épülnek fel.


Egy előadás, pitch vagy akár egy tárgyalás sikere a kommunikáció sikerességén múlik vagy ahogy mondani szoktuk: Azon, hogy “mennyire megy át az üzenet”. Az emlékezetes és sikeres előadásokra mindig ugyanaz a minta jellemző: a legfontosabb üzenetek egyszerű tálalása 3-as egységben egy szerethető történetben.
Ha 3 nyomos indok nem elég, hogy egy szerződés vagy befektetés megszülessen, millió sem lesz elég.

Emlékszel arra a pillanatra, amikor Steve Jobs bemutatta az első iPhone-t?
Ezt mondta: “Egy telefon, egy internetkommunikációs eszköz, egy mp3 egyszerre, úgy hívjuk iPhone.” Mindezt háromszor megismételte.
Nem ársztott el minket milliónyi műszaki adattal és unalmas számokkal. Kiemelt 3 fontos tulajdonságot és azon keresztül mutatta be milyen a legújabb Apple termék.

Egy kitalált startup esetén ez például így hangozhatna: “Szuperbiztonságos online vásárlás, egyedileg tervezett autók egyetlen gombnyomással az ajtód előtt. Ez a FerrariOnline.”

Egyébként ha jobban belegondolsz, milliónyi példát találhatsz a bűvös hármasra a környezetedben is:
3 szavas szlogenek: Just do it- Nike, Yes we can- Obama, Vini, Vidi, Vici- Julius Caesar.
3 betűs logók: BBC, UPS, DHL, SAP, IBM…stb….
3 színű zászlók: Anglia, USA, Franciaország, Németország, Magyarország…stb..
Vagy a 3 kismalac, a 3 muskétás, 3 a magyar igazság, Star Wars trilógia…….
Bevezetés-tárgyalás-befejezés.

Találd meg a 3 legfontosabb üzenetet a mondandódban, sződd bele egy hármas tagolású történetbe, mert ez a technika az egyik legerősebb kommunikációs eszköz ami létezik. Ezután nincs más dolgot csak gyakorloni, gyakorolni, gyakorolni.

Email me when Medium in hungarian publishes stories