Шість кроків до спокою

Шлях до себе
MetamorphosisUkraine
3 min readMay 23, 2018

Нервозність виникає в різних життєвих ситуаціях: до або під час деяких важливих подій, в момент довгого очікування, при спілкуванні з людьми.

Нервозність може бути викликана як фізіологічними, так і психологічними причинами. Фізіологічні причини виникають тоді, коли нервозність викликана нашим фізичним станом здоров’я. Наприклад, сильна втома може підвищити рівень нервозності. Нервозність може виникнути від голоду, нестачі вітамінів, нестачі сну.

Психологічні причини нервозності пов’язані з нашим психологічним станом. Відсутність впевненості в собі, песимізм, сором’язливість, невпевненість, страх невдачі – все це може стати причиною нервозності.

Дуже часто ці два типи причин супроводжують один одного. Тому, щоб перестати нервувати, потрібно застосувати комплексний підхід, спрямований на роботу з обома причинами.

Важливо розуміти, що нервозність викликана внутрішніми факторами більш ніж зовнішніми умовами. Ось чому різні люди по-різному реагують на одні і ті ж ситуації. Звичайно, бувають ситуації, які змусять нервувати практично кожного. Не завжди можна вплинути на їх виникнення, але можна покращити своє ставлення до них.

Ось 6 простих кроків для зменшення нервозності.

Не нехтуйте фізичними вправами

Такі види діяльності, як ходьба або біг, плавання, їзда на велосипеді, йога, теніс або танці допомагають «скинути» надлишок нервозності.

Лінь систематично займатися спортом? Хоча б, щодня гуляйте на свіжому повітрі. Спробуйте відпочити від комп’ютера, коли у вас є така можливість. Зробіть що-небудь, що посилить ваш кровотік, і ви виженете стрес свого тіла.

Міркуйте і медитуйте

Це стародавній спосіб зняти стрес, біль і паніку. Посидьте в тиші, розслабтеся і подумайте про що-небудь хороше, приємне. Згадуйте про свої минулі досягнення, про кохану людину, про те, як вас похвалили на роботі і т. д.

Бажано вивчити практику медитації. Для цього вам не знадобиться досвідчений інструктор або особлива обстановка. Ви можете медитувати в будь-якому місці. Дуже легко навчитися основам медитації, і навіть недосвідчена людина може це зробити.

Поговоріть з домашнім тваринам

Якщо у вас є улюблений вихованець, це найкраще заспокійливе. В такій бесіді можна висловити все, що накипіло на душі.

Слідкуйте за своєю мімікою, жестами та інтонацією

Переконайтеся, що ваші рухи плавні, темп мовлення постійний, а лицьові м’язи не зведені судомою від напруги. Якщо ви помітили, що почали говорити швидко або робити занадто багато різких рухів, зупиніть себе.

Чим спокійніше ваша поза і вираз обличчя, тим спокійніше ви всередині. Чи помічали ви, як розум розслабляється після теплої ванни або хорошого масажу? Так розслаблене тіло дає спокій розуму!
Людські емоції пов’язані з тілом позитивним зворотним зв’язком. Ось чому психологи радять частіше посміхатися: якщо людина намагається зобразити якісь емоції на своєму обличчі, то починає відчувати ці емоції. Ви можете перевірити це самостійно. Просто посміхніться кому-небудь.

Почніть з простого

Перш ніж намагатися зробити що-небудь відразу, почніть з малого. Не використовуйте це як привід для відмови від спроби зробити складну і/або велику за обсягом роботу. Просто розділіть її на окремі етапи.

Не поспішайте

Швидкість ніколи не призводить до гарних результатів. Вона здатна спровокувати нервозність і неуважність. Швидкість – це необхідність зробити щось швидко. Але, як правило, вона не має ніякого позитивного впливу на реалізацію завдання.

Коли ви поспішаєте, то починаєте метушитися, різко переключаєтеся з однієї задачі на іншу. В цьому стані, ви можете легко забути про щось важливе, кинути якусь справу на півдорозі. Це негативно впливає на якість результату.

Тому, не поспішайте, навіть якщо час іде, а хтось квапить вас (це робиться тими людьми, які не розуміють, що не варто поспішати). Робіть все в своїй природній швидкості: тихо, вдумливо і зібрано.

І ще одна порада: пам’ятайте, що ви не можете взяти під контроль кожну життєву ситуацію. Та це й не потрібно. Визнання того факту, що не все в цьому житті залежить від особистих зусиль є хорошим способом позбавлення від нервозності.

Джерело

--

--

Шлях до себе
MetamorphosisUkraine

суботня читанка телеграм-каналу Шлях до себе https://t.me/waytoselfmade