Як Розвинути Концентрацію Уваги

Шлях до себе
MetamorphosisUkraine
3 min readJun 2, 2018

Що таке концентрація уваги? Це час, який відводиться на зосередження на чомусь, перш ніж вам стане нудно або настане «інформаційне перевантаження».

Ця кількість часу варіюється від людини до людини і залежить від виду діяльності. Багато людей довше концентрують увагу, активно беручи участь в якомусь проекті, ніж пасивно спостерігаючи за його презентацією.

Ви, швидше за все, сконцентруєтеся більше в процесі розваги, а не навчання. Втім, знамениті ведучі та вчителі успішно стирають грань між цими двома видами діяльності.

Здатність контролювати свій фокус уваги дуже цінується в різних сферах життя. Уміння тримати в голові одразу кілька відповідних частин інформації є ключем до ефективної роботи. Програмісти повинні враховувати відразу кілька підпрограм, щоб зрозуміти, як буде працювати нове програмне забезпечення.

Інтерв’юери повинні «скласти» разом різні речі, про які говорив та чи інша людина, щоб виявити можливі невідповідності в його словах. Вчені повинні мати на увазі різні аспекти нової теорії, щоб зробити прогноз про те, чи «життєздатна» ця теорія в цілому.

Ось кілька способів, які допоможуть вам підвищити концентрацію уваги.

Визнайте свої проблеми

Наслідки поганої концентрації уваги включають нездатність зосередитися під час роботи, навчання, або навіть під час розмови. Є неуважність наслідком вашої нездатності сфокусуватися на тій чи іншій задачі або відсутністю бажання це робити? Чи Проводите ви занадто багато часу перед телевізором, комп’ютером, або встромивши у вуха навушники від плеєра?

Як це небажання зосередитися може вплинути на освіту, кар’єру, і особисті стосунки? На ці питання вам потрібно чесно відповісти самим собі.

Натисніть кнопку «вимкнути»

Щодня ми піддаємося масованій атаці електронних ЗМІ, які були розроблені, щоб привертати увагу. В результаті його не залишиться в запасі, коли виникне така необхідність.

Будьте особливо обережні з радіо і телебаченням, які просто напхані рекламою. Маркетологи всіма способами намагаються привернути вашу увагу. У рекламі використовуються гучні звуки, яскраві вогні, і екстремальні заголовки.

Всі ці трюки приводять розум у оніміння, і він опиняється не в змозі зосередитися на роботі, творчості, або навчанні. А DVD-диски, принаймні дозволять вам вибрати, що дивитися, без комерційних перерв.

Мисліть позитивно

Розмірковуючи про щось приємне або веселе, ми допомагаємо організму зменшити рівень гормонів, пов’язаних зі стресом, страхом та гнівом. А ці гормони – один з факторів, що негативно впливають на концентрацію уваги. Про це говорить письменник Едвард Хеллоуелл, співавтор книги «Як досягти ККД 101%».

Тренуйте свою розумову витривалість

Навчання багатьох спортсменів включає інтервали високого навантаження, що перемежовуються з інтервалами менш інтенсивної діяльності. Загальна витривалість і продуктивність поліпшуються швидше порівняно з тривалими періодами інтенсивного тренування.

Ви можете застосувати цей принцип до розумового розвитку. Ви коли-небудь чули, як хтось казав: «Мій мозок зараз вибухне?» Це від нездатності давати йому відпочинок. Вчіться чергувати періоди «мозкового штурму» з подальшим «бездумним» розслабленням.

Зробіть навчання активним

Мало просто поглинати інформацію. Потрібно ще й перетравлювати її. Ми можемо зробити це краще всього з ручкою і папером у руках. Написання заміток під час прослуховування лекції, або навіть під час перегляду телевізійної програми – ефективний спосіб навчання. Можна також підкреслювати олівцем цікаві фрази в книзі і записувати свою інтерпретацію або резюме інформації на полях книг.

Відпочивайте

Коли людина втомлюється, вона позбавляється кисню, який необхідний для виробництва хімічних речовин, таких як допамін і адреналін, в префронтальній корі мозку. Навіть одна безсонна ніч може призвести до появи ознак, що нагадують гіперкінетичний розлад (ГРДВ), наприклад, до забудькуватості та труднощів у підтриманні концентрації.

Про це говорить Кетлін Треба, доктор філософії, директор Чесапікського ГРДВ центру Меріленда, в Аннаполісі. Хороший сон – це той, після якого прокидатися без будильника. Інші методи для зняття напруги, такі як йога, медитація, масаж, також можуть бути корисні.

Джерело

--

--

Шлях до себе
MetamorphosisUkraine

суботня читанка телеграм-каналу Шлях до себе https://t.me/waytoselfmade