Happy Birthday, Mito Weekly!
A Mito Weekly bizony már a 200. hírlevelénél tart, és ezzel együtt lassan a 4. születésnapját ünnepli. Éppen ezért eljött az idő, hogy kicsit hátratekintsünk az időben és megnézzük, hogy honnan jutottunk el idáig, miket szerettetek benne a legjobban.
Ha még nem iratkoztál fel a Weeklyre, tedd meg a Mito Weekly oldalán!
Mito Weekly — a kezdetek
A legelső Weekly még nagyon nem úgy nézett ki, mint ahogyan most érkezik a feliratkozók e–mail fiókjaiba. A legeslegelső Weekly ugyanis Mito UX Weekly név alatt látta meg a napvilágot 2015. augusztus 7-én. Innentől kezdtük el gyűjteni a hét szerintünk legérdekesebb UX-es tartalmait — ekkor még csak a kollégáinknak. Péntekenként egyszerre 6–8 tartalom szerepelt ezekben a proto-Mito Weekly részekben.
Majd 2015. november 5-én, a 14. Weeklyvel egy különleges részt publikáltunk; ez volt az első a Mito Weekly név alatt.
A terv már ekkor is a Weekly folyamatos fejlesztése volt, így első lépésként kipróbáltuk, hogy miként lehet bevonni más divíziókat a tartalmak kurálásába. Elsőként a Graphic Design divízió képviseltette magát. A tartalmak száma így összesen 14-re emelkedett.
Ezen év decemberében további szakmai csapatok csatlakoztak a Weeklyhez, előbb a Tanácsadás, aztán a Kreatív és az Analitika. A 22. résztől pedig már a fejlesztéssel kapcsolatos tartalmak is megjelentek a heti gyűjtésekben. Ekkor csökkentettük első ízben a tartalommenyiséget, mivel már nem lehetett tartani a 7–8 link/divízió elképzelést. A Mitóban a pénteki forró kávé mellé így mindig járt egy még forróbb olvasnivaló is.
Mivel imádtuk a Weeklyt cégen belül, ezért arra gondoltunk, hogy megmutatnánk nektek is. Így érkeztünk el a következő neves dátumhoz, 2016. március 9-hez, amikor az első, bárki számára elérhető, teljesen publikus hírlevélkampánynál megnyomtuk a Send gombot. De ne szaladjunk ennyire előre.
A Mito Weekly mindenkié!
Már 2015 decemberében elkezdtünk dolgozni a publikus Mito Weekly koncepcióján; megterveztük a landing page-et és az e-mail template-et, a tesztelési mechanizmust, a launch tervet, valamint a feliratkozási flow-t.
Mindeközben kidolgoztuk a workflow-t is, hogy összehangolhassuk a tartalomfelelősök munkáját, a korrektúrázási feladatot és a MailChimpes template feltöltését a beérkező tartalmakkal. Létrehoztunk egy Excel-formájú linkgyűjtő doksit, amibe mind a mai napig érkeznek az anyagok, valamint egy guide-ot, amiben összefoglaltuk a munkamenet lépéseit és a tartalmakra vonatkozó irányelveket. (Egy adott héten, egy részen körülbelül 8-an dolgoznak, hogy a feliratkozók megkaphassák a Weekly-adagjukat.)
Mielőtt élesítettük volna a kész microsite-ot, és bárki feliratkozhatott volna a hírlevelünkre, először a béta-tesztelőinknek küldtük ki a Mito Weeklyt. Kik voltak ők? A Mito közeli ismerősei, ügyfeleink, barátaink. Az ő visszajelzéseik alapján alakítottunk és fixáltunk még jó néhány dolgot. Például ekkor csökkentettük tovább a divíziónkénti linkek számát a mostani 4–4–re, hogy még befogadhatóbbak és átláthatóbbak legyenek a tartalmak. Valamint ekkor kerültek a tartalmak mellé a forrásmegjelölések is, amelyek egyben a tartalom típusát (cikkről vagy videóról van-e szó pl.) is hivatottak jelezni.
Végül a Weekly 2016. március 9-én lett teljesen nyilvános, így ettől a dátumtól kezdve bárki feliratkozhat a heti rendszerességű hírlevelünkre.
Később még tovább gyúrtunk a designján, és folyamatosan szépítgetjük a megjelenését is. Illetve, ahogy észrevehettétek, A és B hét bevezetésére is szükség volt azóta, annyira sok témában gyűjtjük már hétről hétre a szerintünk legérdekesebb tartalmakat.
Hogyan elemezzük?
Hogy még tovább fejleszthessük a Weeklyt, folyamatosan elemezzük hírlevelünk statisztikáit. MailChimpet használunk a kiküldésre, ami néhány alapvető statisztikát tartalmaz az egyes kiküldések/kampányok után — illetve bizonyos mutatókat idősorosan is láthatunk visszamenőleg egy évre is akár –, viszont az egyes témákhoz tartozó tartalmakra vonatkozóan nem nyújt teljes körű információt. Azt látjuk a MailChimp adatokból is például, hogy egy-egy számban melyik volt az a cikk, amit a legnagyobb érdeklődés övezett, viszont ha hosszú távú stratégiai célokhoz szeretnénk egy holisztikusabb képet kapni, megtudni, hogy milyen témák érdekelnek titeket az összes eddigi levél alapján, a MailChimp már nem nyújt kellő információt.
Így egy API-n keresztül kivezettük az adatokat egy Data Studio dashboardra, ahol az általunk megadott szempontok alapján követhetjük hétről hétre a Mito Weekly kiküldési statisztikáit és a különböző tartalmak, tartalomtípusok, szerzők eredményességét. De arra is választ kapunk, hogy számít-e a sorrend a témák vagy akár a témákon belüli cikkek esetén.
Mi a legjobb a Weeklyben?
Reméljük, minden! :) De legalábbis arra törekszünk, hogy minden egyes rész elnyerje tetszéseteket, és a nektek összegyűjtött tartalmak között mindig megtaláljátok azokat, amik titeket érdekelnek. Most összeszedtük nektek kategóriánként azokat a kiemelkedő tartalmakat, amikre az utóbbi majd’ 4 év alatt a legtöbb kattintás érkezett:
“Veggie Hacks”, an Idea by Vea and Ogilvy Argentina — A gyerekek mindent a szájukba vesznek. Kivéve a zöldségeket. Az argentin Vea szupermarket ezt a problémát egy huszárvágással megoldotta.
Break the Routine — Pepsi — A Pepsi kilépett a rutinból, és csinált egy döbbenetesen ütős reklámot.
An Unsuitable Journey — Az M.J. Bale fogta a legfinomabb öltönyét, és ráadta egy modellre, aki 20 000 km utazás és 5 alvás nélküli nap után állt benne a kamerák elé.
Landsec — brandbook — Egy brit ingatlanos cég arculati guide-ja, online. Valahogy így kell ezt csinálni. :)
Steven Mengin Portfolio — Megmutatnád, mit is tudsz, dolgoznál másokkal, vagy jelentkeznél valahova? Megteheted ilyen formában is, mint ahogy Steven Mengin csinálta.
Budapest — Candidate City Olympic Games 2024 — Ha már egy ország címerét rakjuk egy olimpiai logóba, akkor rakhatnánk helyette a városét is, mint mindenki más, mondjuk így.
Brand Actions Library 2019 — Igazi inspirációs fröccs ez a válogatás az idei év eddigi legizgalmasabb kampányterméséből: 200+ kampány, 19 kategóriából.
The Inside Story of the Burger King Campaign That Changed the Brand’s Entire Outlook on Marketing — A Whopper Detour kampány sztorija, avagy hogyan fordítsuk a konkurencia egyik erősségét a saját javunkra egy elképzelhetetlenül bátor húzással.
New Spotify Feature Turns Your Favorite Songs into Recipes — Hogyan tud egy 100 éves márka főzésre inspirálni a Spotify és az AI segítségével? Recepteket generál a kedvenc dalaidból.
GoodUI — Evidence — UI megoldások A/B tesztjeinek eredményei, melyeket meg is osztanak most velünk — igazi jófejség.
A UX Designer Explains Which Presidential Candidate Has the Best (and Worst) Website — Obama anno az interneten nyerte meg a választást, így persze még izgalmasabb a jelenlegi amerikai elnökválasztás user experience dimenziója.
Taking IKEA out of Its Box and Redesigning It for 1.6B Users — Case study az IKEA-site újrahúzásának lehetséges megoldásairól.
We analyzed 4 million data points to see… — A srácok leelemezték a Redditet, és számításaik szerint 2–7 óra alatt lehet egy senkiből internetes szupersztár.
5 Consumer Trends for 2016 — Év elején persze tömegével árasztanak el minket a listák, hogy mik várnak ránk, mitől leng majd ki a trend-o-méter, úgy igazán. Ez a lista azt állítja magáról, hogy más, mint a többi. 2016 fogyasztói szemmel, 3 lépésben.
Radical Everything — OMG! Már az oldal vizualitása miatt is megéri kattintani, ráadásul megtudhatjuk, hogy hogyan legyünk jó értelemben radikálisak 2019-ben.
A Web-friendly Way For Anyone To Build Unusual Displays — Építs interaktív kijelzőt villanykapcsolókból, világító dobozokból vagy lufikból!
Lorem Picsum — Placeholder képre van szükséged? Eddig és ne tovább.
How to Choose a Framework — Hasznos tanácsok framework választáshoz.
Instagram Has a New Ad Format for Branded Content — Új szintre emelkedik az influencermarketing az Instagramon.
Facebook Ad Copy Length: Short or Long Which Is Best? (A $1,000 Experiment) — 1 sor, 3 bekezdés, felsorolás, esetleg emojik? Melyik hirdetési szöveg teljesít jobban? Az AdEspresso letesztelte, itt vannak az eredmények!
How to Be Smart and Precise with Facebook Ad Targeting — Az összes elérhető Facebook Ads célzási opció egyetlen gigantikus infografikán, Larry Kimtől.
The March 12, 2019 Google Core Algorithm Update — a Softer Side of Medic, Trust and the Link Graph, Quality Still Matters, and the Importance of the “Kitchen Sink” — Március 12-én egy nagy hatású algoritmusfrissítés volt a Google-nél. Itt megtaláltok minden eddig sejthetőt a hátteréről.
Google Explains When JavaScript Does and Does Not Matter for SEO — Örök kérdés a JavaScript használata SEO-ban. A Google tisztázott a helyzeten.
Why SEO Is Important: 8 Undeniable Facts and Case Studies — A weboldalak 91%-a egyszerűen láthatatlan Google-ben. És még 7 másik ok, hogy miért nem szabad félvállról venni a keresőoptimalizálást.
5 Digital Marketing Trends that Are Dominating 2019 — Rengeteg változás történt tavaly a digitális világban. De mit várhatunk 2019-től?
Conditional Formatting in Excel: 15 Easy Tips To Make Your Data Beautiful — Ha megkérdezik, hogy szerintem mi lesz 2017 egyik legfontosabb trendje, akkor azt mondom: az igényes adatvizualizációs megoldások.
What Is Google Tag Manager? (And How Does It Work With Google Analytics?) — Mi az a Google Tag Manager avagy GTM? Mire használható és mire nem? Tévhitoszlató írás, aminek a végére ugyan nem leszel expert, de érteni fogod, miért nem váltja ki a fejlesztők munkáját.
Programmatic Advertising: The Ultimate Beginner’s Guide (2019) — Még mindig nem tiszta, mi is az a programmatic? Akkor olvass vissza néhány Weeklyt, vagy fusd át ezt a cikket!
Traditional vs Programmatic Media Buying 2019 — Egy hasznos infografika, ahol láthatod a legfontosabb különbségeket a hagyományos és a programozott médiavásárlás között.
The Transparency Hangover — Egy kis segítség azoknak, akik szerint a programmatic továbbra is az online marketing fekete lova.
12 Visualizations to Show a Single Number — Mi van, ha egyetlen számot kell hatékonyan és szépen vizualizálni?
A New Kind of Map: It’s About Time — Időalapú térkép? Igen!
NORMAN — World’s First Psychopath AI — Nem mindegy, mivel tanítjuk a gépet!
Szóval így :)
…dolgoztunk a Weeklyn az utóbbi 4 évben. És azt, hogy ilyen lett, valamint azt, hogy folyamatosan tudjuk fejleszteni, elsősorban nektek köszönhetjük. Szóval nagyon hatalmas köszi nektek a visszajelzéseitekért és azért, hogy olvastok minket! Illetve azoknak a Mitósoknak is, akik hétről hétre a napi munka mellett a Weeklyvel is foglalkoznak! Találkozunk a következő pénteken! ❤
Ha nem szeretnél lemaradni a következő számról, akkor iratkozz fel!
Rólunk
A Mito kreatív és digitális ügynökség, és az ügynökségi munkák mellett komoly fejlesztéseket is végzünk, büszkék vagyunk rá, hogy többek közt az OTP Bank, a Magyar Telekom, a Deutsche Telekom, a WIZZ Air, a Szerencsejáték Zrt., valamint az izlandi lottótársaság számára szállíthatunk webes és mobil megoldásokat.